uskon,että ihminen syntyy uudestaan kuoleman jälkeen
mitä kuoleman jälkeen
piilola
11527
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tarpeeksi kehityttyään ei tarvitse. Silloin mennään toiselle puolelle, eri ulottuvuuteen.
Mutta kyllä, reinkarnaatio on todellinen.
meidän inkarnaattorien joukkoon.
Tämä on Saatanan suurin harha. Tänne ei tulla enää parnantelemaan tekojamme ei sen kummmempaa härkäsenä kuin kärpäsenäkään.
Missä kunnossa sitä totuuden hetkellä mahdetaankaan olla? Muistaa pitää että paholaisen kieroin temppu on uskotella meille ettei häntä ja helvettiä ole... Se tuli polttaa meitä ikuisesti, ellemme kadu syntejämme, turvaa Jumalan armoon ennen kuolemaamme. Uskova on aina valmis kohtaaman Luojansa ja Jumalan tuomion elämänsä teoista.
suksi suolle saatanoinesi.
sanonut, että kuoleman jälkeen ihmiselle luultavasti tapahtuu se, mihin hän on uskonut. Se, joka uskoo taivaaseen ja helvettiin, joutuu jonpaankumpaan. Se joka uskoo jälleensyntyvänsä, syntyy uudelleen. Se, joka ei usko elämän jatkuvan missään muodossa, vaipuu syvään uneen jne.
Tosin hän väitti meidän jokatapauksessa syntyvän uudelleen, tiedostamme sen tai emme.
että joudut elämään pelossa.
pelätä sitä olematonta saatanaa niin kauheasti. Vapaudu tuollaisista kahleista!
Älä nyt noin hikeenny. En suksi suolle vaan menen tänää Kauneimmat hegelliset laulut-konserttiin. Lauletaan ja toivotaan suomalaisten eniten rakastamia hengellisiä lauluja ja virsiä.
Sittenpähän näät kun kuolet.
Harmi että elät harhaillen.
fundamentalismi saa vain minut näkemään punaista.