Älkää uskoko satujanne

Kyllä ateristit ovat siinä ihan oikeassa ettei Nooakin arkkua ole voinut olla olemassa. Siellä sitten olisi ollut purjehtimassa leijonia ja ihmisiä tosiansa syöden. Kyllä ihminen on leijonia syönyt, usko pois, esimerkiksi Namibiassa. Oliko arkussa myös torvisoittokunta, kysyn vain. Sehän olisi juhlistanut maihin nousua kuin punaviini ikään.
2179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juu kammottavaa että satukirjaa käytetään niin tuomitsemiseen kuin rasismiinkin.

Hyväksyykö raamattu naispappeuden, entä loiko se pappi sydeemin? Mites noi naispiispat?

Sitten hyväksyykö Jumala homoseksuaalit?
Ja miksi Jumala loi transseksuaalit olennot?

Listaa piisaa ja ihmetys senkun kasvaa.

Äänestä
  • He käyttävät Raamatun ristiriitaisuutta oikeuttakseen syntisiä tekosiaan mielissänsä ja 10 - käskyä syrjiäkseen toisia! Se lause "hän joka on synnitö heittäköön ensimmäisen kiven" on ovelin hyökkäys taktiikka ikinä keksitty tyyliin USAN ennaltaehkäisevä isku!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nti Aili Aho kirjoitti:

Kyllä ateristit ovat siinä ihan oikeassa ettei Nooakin arkkua ole voinut olla olemassa. Siellä sitten olisi ollut purjehtimassa leijonia ja ihmisiä tosiansa syöden. Kyllä ihminen on leijonia syönyt, usko pois, esimerkiksi Namibiassa. Oliko arkussa myös torvisoittokunta, kysyn vain. Sehän olisi juhlistanut maihin nousua kuin punaviini ikään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu