On se onni jos ihmisellä on onni. Silloin voi olla oman onnensa varassa tai käydä onnea onkimassa jos niikseen tulee.
Miksi onni pitää kätkeä ?
"Kell` onni on, se onnen kätkeköön"
11
265
Vastaukset
- Tuuba.
-vuoksi kannattaa se ONNI kätkeä. Kas, sehän suomessa vie kalatkin katiskasta...
..tarkottaa rahastumista äkkirikastumista..jolloin kaikkion kimpussa iahn kaikki.. lainaa ny lainaa ny lainaa ny lainaa ny..lainaa ny..tätä kun kuuntelet jatkuvasti..sinullekin ons elvää miksi oikein sen onnen halusitkaan kätkeä..
- a-v
rahako se on se onni? Mä taas ajattelisin et jotain kaikkinaisempaa... isompaa...
Voihan se olla et se tarkottaa eri ihmisille eri juttua;)
Pakkorako alkaa miettimään, mikä se oma onni on/olis... - Tuuba.
a-v kirjoitti:
rahako se on se onni? Mä taas ajattelisin et jotain kaikkinaisempaa... isompaa...
Voihan se olla et se tarkottaa eri ihmisille eri juttua;)
Pakkorako alkaa miettimään, mikä se oma onni on/olis...-mielestäni lähinnä tunnetila, joka voi tulla vaikka, kun onnistuu suoriutumaan jostain omia rajoja hipovasta tehtävästä.. tsirp.. ,-)
- a-v
Tuuba. kirjoitti:
-mielestäni lähinnä tunnetila, joka voi tulla vaikka, kun onnistuu suoriutumaan jostain omia rajoja hipovasta tehtävästä.. tsirp.. ,-)
onni on kai se kun on hyvä olla, mistä se sitte milloinkin johtuneekaan;)
- Onnenpyörä
a-v kirjoitti:
rahako se on se onni? Mä taas ajattelisin et jotain kaikkinaisempaa... isompaa...
Voihan se olla et se tarkottaa eri ihmisille eri juttua;)
Pakkorako alkaa miettimään, mikä se oma onni on/olis...mitä se onni oikein on. Minä en ole rikas enkä köyhä mutta ei se onni ole materialistinen käsite. Ihminen voi olla onnellinen ihan mistä vaan.
Onnentunne menee ja tulee- ainakin mulla. Joku päivä on onnellisempi kuin joku toinen. Siihen on monia syitä, joita ei kannata liian kanssa miettiä. a-v kirjoitti:
rahako se on se onni? Mä taas ajattelisin et jotain kaikkinaisempaa... isompaa...
Voihan se olla et se tarkottaa eri ihmisille eri juttua;)
Pakkorako alkaa miettimään, mikä se oma onni on/olis.....olisi..joko..että oon maksanut kämppäni..en ole.. enkä pian olekaan.. onni on oma mörskä maaseudulla..ilman rantaa.. ei ole.. onni on oma rakas.. ei ole..pettymyksiä vain.. onni on menestyminen elämässä.. eip.. raha vosii olla tällä hetkellä onni..mikä siis se onni on?..
onni on baarikärpänen joka joka ilta laahustaa baarin ja kodin välillä.. sitten onni kaatuu kun tulee täysine kasseineen alkosta.. makaa maassa pullot rikki,, ihmiset kulkee ohi ja vartijat soittavat kännykästä.. näin olen nähnyt.. näin kävi onnille..- a-v
Onnenpyörä kirjoitti:
mitä se onni oikein on. Minä en ole rikas enkä köyhä mutta ei se onni ole materialistinen käsite. Ihminen voi olla onnellinen ihan mistä vaan.
Onnentunne menee ja tulee- ainakin mulla. Joku päivä on onnellisempi kuin joku toinen. Siihen on monia syitä, joita ei kannata liian kanssa miettiä.sanottu.
- a-v
pervokki kirjoitti:
..olisi..joko..että oon maksanut kämppäni..en ole.. enkä pian olekaan.. onni on oma mörskä maaseudulla..ilman rantaa.. ei ole.. onni on oma rakas.. ei ole..pettymyksiä vain.. onni on menestyminen elämässä.. eip.. raha vosii olla tällä hetkellä onni..mikä siis se onni on?..
onni on baarikärpänen joka joka ilta laahustaa baarin ja kodin välillä.. sitten onni kaatuu kun tulee täysine kasseineen alkosta.. makaa maassa pullot rikki,, ihmiset kulkee ohi ja vartijat soittavat kännykästä.. näin olen nähnyt.. näin kävi onnille..vaihtelee, tsäkä joskus suojelee"...
- onnenpyörä
pervokki kirjoitti:
..olisi..joko..että oon maksanut kämppäni..en ole.. enkä pian olekaan.. onni on oma mörskä maaseudulla..ilman rantaa.. ei ole.. onni on oma rakas.. ei ole..pettymyksiä vain.. onni on menestyminen elämässä.. eip.. raha vosii olla tällä hetkellä onni..mikä siis se onni on?..
onni on baarikärpänen joka joka ilta laahustaa baarin ja kodin välillä.. sitten onni kaatuu kun tulee täysine kasseineen alkosta.. makaa maassa pullot rikki,, ihmiset kulkee ohi ja vartijat soittavat kännykästä.. näin olen nähnyt.. näin kävi onnille..mitä tämän "onnettoman" Onnin päässä liikkui ?
Vaikka olisi kuitenkin omalla tavallaan onnellinen- tuo laitapuolen kulkija. - a-v
onnenpyörä kirjoitti:
mitä tämän "onnettoman" Onnin päässä liikkui ?
Vaikka olisi kuitenkin omalla tavallaan onnellinen- tuo laitapuolen kulkija.Onnin päässä pyöriä autonvaihdot eikä osakemarkkinat... ei liioin viimeisimmät sisustustrendit...
Ehkä se, riittääkö eläke seuraavaan, pystyykö kaljan lisäksi ostaan näkkileipäpaketin... synkkää on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361685Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81312Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241139Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151015- 59918
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57903