http://fi.wikipedia.org/wiki/F-35_Joint_Strike_Fighter
Yksi tällainen maksaa enemmän kuin koko puolustus budjetti!
USA repiikin ylihintaa surrutta nato orjiltaan!
Lisäksi yksi singnaali ja kone on toimintakyvytön!
Yksi tällainen maksaa enemmän kuin koko puolustus budjetti!
USA repiikin ylihintaa surrutta nato orjiltaan!
Lisäksi yksi singnaali ja kone on toimintakyvytön!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Natoon. Nato jäsenyydellä Suomi saa niin korkean kynnyksen Venäjän rajalle, että saamme elää ja rakentaa rauhassa isänmaatamme.
sun elämääs ja rakentamistas? jos olet rehellinen puurtaja, suurin elämäsi ja rakentamisesi haitta on hallitus. ei venäjä.
niin kuin me muutkin. Mutta kysyppä Baltian- ja entisten Varsovanliiton maista miksi kukaan ei luottanut venäläisiin, voit oppia jotakin. Ehkä sitten ymmärrät miksi he kaikki halusivat Natoon.
siellä hallituksen takana ovat USA:n globalisaatiovatimukset joiden mukaan mekin lakeja muutetaan, nyt jo maksetaan osinkoja hulluina ulkomaille suomalaisten tekemästä työstä...
"Omistuksen perusteella vajaa puolet osingoista tulee Suomeen. Noteeratuista osakkeista 51,5 prosenttia oli APK:n mukaan toukokuun lopussa ulkomaisessa omistuksessa. Pörssin markkina-arvosta ulkomaisen omistuksen osuus oli 60,9 prosenttia."
http://www.iltalehti.fi/talous/200807017881959_ta.shtml
liittyä, kun sieltä löytyy kunnon työkalut. Se on varmin tae, ettei niitä tarvitse tositoimissa koskaan käyttää. Tähän liittoon luottaa veljeskansamme Viro, ja kertovat meille mielellään, että miksi! Vanhat stallarimme eivät vaan taivu kysymään, vahinko.
alueelle tulla, se tulee jollain muulla kalustolla kuin hävittäjillä, rajalta ohjukset ovat suomen kohteissa 5 minuutissa, 200 kilotonnia vaikka Helsinki, Tampere, Jyväskylä. Mitä hyötyä suomelle olisi silloin esim. naton kostoiskusta?
Ei yhtään mitään. Mutta sotahullut ovat sotahulluja.