Haminasta Turkuun, kehä kolmosen vai ykkösen? Arkiaamupäivänä olen menossa, kumpi on parempi vaihtoehto?
Kumman kautta kannattaa ajaa
...........
5271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siellä ykkösellä on Espoon puolella hidastuksia kiertoteitä, ennen turunväylää.
Aja Kehä kolmosta kun Se traisaa paremmin kuin ykkönen.Jos olet veneilijöitä niin aja rantoja pitkin huna hunaa hunaa ...hunaa kjäh.
Nimenomaan ensimmäisestä. En tajua, miksi kaikki asiat pitää vääntää vitsiksi. Onko se nyt niin kauheeta, jos joku kyselee reittivaihtoehtoa, kun ei kaikki voi, eikä tarvi, luojan kiitos! asua siellä kehä kolmosen sisäpuolella. Mut, onneksi täällä palstalla on ihan mukaviakin ja järkevästi vastaavia ihmisiä.
Miksi pitää mennä omalla autolla, eikös bussi olis kiva, kun voi vaikka nukkuu ja bailaakkin. Oma kuski ajaa sitten matkat eikä pinna pala ruuhkissa körötellessä.
Aja suosiolla Hyvinkään kautta, eli siis kehä vitosen kautta.