Leveäperseisillä

pienempi riski sairastua sepelvaltimotautiin, kuten tiedotusvälineistäkin kuultiin.
3291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

leveä lanteisilla naisilla on pienempi riski sairastua..

Onko teistä leveä perseinen sama kuin leveälainteinen ? Mun mielestä ei oo sama aska..

Äänestä
  • että vauva mahtuu tulemaan ilman keisarinleikkausta!

    Äänestä

muistettakoon myös että persjalkaisilla naisilla on suurempi riski sairastua alzheimerin tautiin, kuten tiedotusvälineistäkin luettiin (en muista kuulleeni, saattaa olla suomalaisille liian arka aihe).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naisilla on kirjoitti:

pienempi riski sairastua sepelvaltimotautiin, kuten tiedotusvälineistäkin kuultiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu