Hummer H2

Tietääkö kukaan, että aloitetaanko Hummerien maahantuonti vuodenvaihteessa
Suomeen kun Venäjälle valmistuu Hummer tehdas ? Marraskuussa kuulemma tuotanto aloitetaan.
71644
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sports car centerissä on jo nyt myynnissä suomen kilvissä. Mutta on onneton kuorma-auto, eikä henkilöauto. Eli vain säälittävät jampat, joilla ka-kortti voivat ajaa.

Äänestä
  • taitaa olla siellä tikkurilassa.

    Äänestä

  • arska kirjoitti:

    taitaa olla siellä tikkurilassa.

    Ei vaan H2 puupää!

    Äänestä

Jossain aiemmassa keskustelussa oli linkki jonkin pikkupuljun nettisivuille, harjoittavat pienitoimista maahantuontia. Taitaa tosin myös H2 mennä Suomessa kuorma-autoksi, ainakin toistaiseksi.

Joku vuosi takaperin rekisteröintitilastoissa oli yksi alkuperäis-Hummer saatu jotenkin rekisteröityä henkilöautoksi, mikä on aika ihmeellistä kun kyseinen kapistus painaa yli 3 tonnia tyhjänäkin...

Sports Car Centerillä on tosiaan yksi H2 (rumilus) myynnissä, kuorma-autoksi rekisteröitynä.

Äänestä
  • Liekö Sports Car Centerin Hummer myyty, sillä kotimaan kilvillä varustettu musta H2 liikkui tänään Etelä-Espalla.

    Äänestä

  • Sam kirjoitti:

    Liekö Sports Car Centerin Hummer myyty, sillä kotimaan kilvillä varustettu musta H2 liikkui tänään Etelä-Espalla.

    Ei ole sama auto, mutta eilen oli Eirassa pysäköitynä. Rekisteröity FBI Event Marketingille.
    Niitä taitaa olla jo suomessa muutama niitä autoja.

    Äänestä

  • Sam kirjoitti:

    Liekö Sports Car Centerin Hummer myyty, sillä kotimaan kilvillä varustettu musta H2 liikkui tänään Etelä-Espalla.

    Joka pyytää,tuossa SCC Hummer H1:ssä pyynti oli 99,000€ Hullu on se joka tuon maksaa.

    Saksasta saa vähän käytettyjä reilulla 50,000€

    Ja eihän kuorma-autosta mitään veroja peritä!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mr Gt kirjoitti:

Tietääkö kukaan, että aloitetaanko Hummerien maahantuonti vuodenvaihteessa
Suomeen kun Venäjälle valmistuu Hummer tehdas ? Marraskuussa kuulemma tuotanto aloitetaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu