Vain juutalaiset pelastuu

raamatun mukaan ja niitä on kaikista 12 juutalaisten heimosta ja 144000 vain niitäkin. suomessa on todella tyhmää uskoa juutalaisten raamattuun.
nähtäväksi jää elääkö juutalaisetkaan kauaa kunhan naapuhihhulit Iranilaiset saa ydinaseen...
5184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

jeesus on raamatun mukaan kointähti lucivieteri itte.

Äänestä

"Vain juutalaiset pelastuu raamatun mukaan ja niitä on kaikista 12 juutalaisten heimosta ja 144000 vain niitäkin."

Tuo nyt on vänkköörin oma versio asiasta.

Lukekaa itse tarkaan Johanneksen ilmestystä, niin ymmärrätte ehkä vähän paremmin tämänkin asian.

Äänestä
  • tätä johannesta olisi kusetettu?

    Äänestä

  • puusilimä kirjoitti:

    tätä johannesta olisi kusetettu?

    nimi alunperin olikin johannes kusetettu.

    Äänestä

  • puusilimä kirjoitti:

    tätä johannesta olisi kusetettu?

    Toi oli aika hyvä:D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vänkköör kirjoitti:

raamatun mukaan ja niitä on kaikista 12 juutalaisten heimosta ja 144000 vain niitäkin. suomessa on todella tyhmää uskoa juutalaisten raamattuun.
nähtäväksi jää elääkö juutalaisetkaan kauaa kunhan naapuhihhulit Iranilaiset saa ydinaseen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu