Kuten Venäjän ulkoministeri Lavrov toteaa, on Iranin ohjuksien max. kantavuus muutamia tuhansia kilometrejä joten ne eivät voi millään uhata Eurooppaa saati Yhdysvaltoja. Yhdysvalloissa tuntuu, kehonosta koulutuksestako johtuen, olevan perusmatematiikka hukassa varsinkin Kondoleenalla jonka laskutikku näyttää kummallisia lukemia :)
http://www.yle.fi/uutiset/24h/id96005.html
http://www.yle.fi/uutiset/24h/id96005.html
Vastaukset 14
Vanhimmat
Venäjän uhkaa vastaan,miksei sitä suoraan sanota.
Yhdysvallat näkee uhkia Venäjälläkin. Onhan se vainoharhaisuutensa todistanut vaikkapa Irakissa. Koska fiksussa osassa Eurooppaa nähdään jo ettei Venäjä ole uhka, pitää koittaa myydä asia nyt Iranilla.
liitymällä natoon nostamme itsenäisyyden kansain väliseen tasoon ,ja valheelliset näkemykset ,ettei suomea uhkaa mikään loppuisi ja pääsisimme eroon suomen itsenäisyyttä heikentävistä propaganda kirjoitteluista.Fiksut ihmiset huomaavat propakandan ja nauravat venäjän propaganda osastolle joka luottaa yksinkertaisiin ja manipuloitaviin ihmisiin suomessa
tietää, kun venäläisiä ohjukset ovat. Mutta puhuuko totta, kun venäläinen Lavrov on.
Ehkä niitä ei enää testattaisi jos ne olisivat Venäjältä tulleet.
toimiva tuote on paska, pellolle levitettynä.
Jos senkin saavat toimimaan. Toisia nuo kakkajutut viehättää näemmä kummallisesti Suomessa.
eurooppaan.
... että Sinun saamillasi opeilla Venäjä on aina oikeassa, olipa kysymyksessä mikä asia tahansa.
Ja USA on aina väärässä ja USA:n presidenti tekee väärää politiikkaa ja koko USA on ihan läpimätä. Johan se opetetaan koulussa!
Ja USAlainen laskutikkukin on siirretty museoon ja ne käyttävät Siellä jo tietokoneita, mitä viedään Venäjälle perkeleesti ( vanhimpia malleja), kun venäläiset eivät vielä ole keksineet kuin helmitaulun.
Lienet käynyt jotakin pioneerileiriä, vanhus. Kyllä sen vaan maailman meno näyttää ajatteleville että Venäjä vaan tuppaa olemaan yleensä oikeassa.
...että opit ovat mennet perille ja aivosi pesty!
Juu, mutta oikeasssa olet, että pioneerikoulutusta on saatu Suomen Raskaassa, ja sen jälkeen on suoriteettu korkeakoulututkintoja kaksin kappalein rakentamisen alalla.
Onneksi myönnät että vain Y l e e n s ä!
Helmitaulusta laskien "Yleensä" tarkoitta kai 107 %sti. On Se vahinko, kun ei isät älylleet liittyä Neuvostoliittoon niin kuin VIRO, oltais nyt NATOSSA, ja "sateenvarjon" alla!
Onhan siitä paljon kirjoitettu ja koettu.
Yleensä kyllä, eihän Venäjäkään erehtymätön ole. Kovin lempeä monissa asioissa, mutta kyllä tuo 107 % on aika lähellä.
maahan ja mikä sivistystaso kyseisellä maalla on ,ennenkuin julkaisee noita vappu ilmapallo juttuja.Irkutskissa ollaan helmitaulu tasolla.Joten siellä ei kannata arvostella nykuaikaisia laskenta menetelmiä.Eikä arvostella järjestelmiä kun omat ovat kivikautiseen tasoon verrattavia ja talous järjestelmien arvosteluun ei ole henkisiä eikä järjellisiä edellytyksiä.
venäjä varustaa irania ja sen intresseissa ovat amerikan vastustamisessa.naurattaa sen tekopyhä asenne mailman rauhaan.Naurattaa suomen hallituksen asenne terroristeihin joiden oman kasalaisten tappaminen ei hätkähdytä pätkääkään ,mutta saadaan riemua israililasisten mollaamisesta ja syyllistämisestä.