maailmaa - niiden talous on monin verroin USA:n omaa suuremmat - kuinkas sitten usanistit naamaansa vääntävät ?????????????
30 v. päästä Kiina jaVenäjä
5
193
Vastaukset
- kun Buska rakentaa
ohjuskilpiä, Kiina ja Venäjä rakentavat taloutta.
Ihan sama joka tapauksessa kuka hallitsee maailmaa.
Mutta Jenkkien asema alkaa näyttää tukalalta. Ikävää jos Venäjä tai Kiina joutuu pelastamaan sen lainaamalla sille rahaa. Ja tämä voi tapahtua vuoden kahden sisällä.- eipä hättäillä
eittämättä tulee supervalta 15-25 vuoden sisään, mutta Venäjä ei supervalta kastiin nouse, vaan Intia. Paikallinen voimatekijä Venäjä vielä on, niin kauan kun energiavaroja riittää 30-40 vuotta. Usa pysynee johtavana jonkin aikaa vielä, mutta Kiina nousee rinnalle ensivuosikymmenenä ja ehkä ohi 15-25 vuoden sisään. Usa pysyy kyllä supervaltakastissa pitkälle vuosisadan loppupuolelle hyvän väestönkasvun ansiosta, siellähän on nytkin yli tuplaten populaa kuin Venäjällä.
- MVB
Kiinan kommunistinen äärikapitalismi hakkaa jenkit n.10-vuodessa.
Kiina, EU, Venäjä ja Intia ovat tulevaisuuden voittajia...
Jenkit räiskivät pitkin maailmaa, eivätkä -vieläkään- ymmärrä mitä ympärillä tapahtuu...
Muu maailma joustaa ja soputuu muutoksiin, USA elää vieläkin 90-lukua? - buah buah buah
mitä sitten kun se loppu?
- 'Iivan
Kapitalistinen teollisuus, jossa valtio määrää palkat, sivukulut ja sosiaaliturvankin.
Venäjän nousu johtuu öljynhinnan noususta, ja voi jäädä väliaikaiseksi.
Yhdysvallat on niin vahva, ettei sitä pudota mikään, Vahvuutena hyvin koulutettu isänmaataan rakastava, ahkera kansa.
http://www.indexmundi.com/g/r.aspx?t=100&v=65
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751962Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361690Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81317Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241142Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151016- 59921
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57908