Onko kellään kokemuksia Laatukirurgiasta(suomalainen kauneuskirurgian palveluja tarjoava yritys)? Olen vähän vertaillut hintoja eri kirurgisissa sairaaloissa ja huomasin, että kyseisessä paikassa rintojen suurennuksen hinnat ovat n. 4000-5000 e halvempia kuin esim. Nordströmin sairaalassa ja 2000-3000 e halvempia kuin Siluetissa. Alla hinnastoa nettisivuilta:
- Rintojen suurennus eurosilicone-proteesilla
2800-3095 euroa
- Rintojen suurennus Mentor proteesilla
3540 euroa
- Suurennus Mentorin anatomisilla proteeseilla 3640 euroa
Olen harkinnut suurennusleikkausta syksyllä, joten kaikki kommentit ja mielipiteet ovat tervetulleita. Laatukirurgian hinnat ovat mielestäni todella edullisia, mutta hieman epäilyttää juuri niiden alhaisuus...Tosin leikkaukset suoritetaan Tallinnassa.
- Rintojen suurennus eurosilicone-proteesilla
2800-3095 euroa
- Rintojen suurennus Mentor proteesilla
3540 euroa
- Suurennus Mentorin anatomisilla proteeseilla 3640 euroa
Olen harkinnut suurennusleikkausta syksyllä, joten kaikki kommentit ja mielipiteet ovat tervetulleita. Laatukirurgian hinnat ovat mielestäni todella edullisia, mutta hieman epäilyttää juuri niiden alhaisuus...Tosin leikkaukset suoritetaan Tallinnassa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Heitän nyt tähän vielä yhden suomalaisen vaihtoehdon katseltavaksi:
http://www.plastiikkakirurginensairaala.fi/Sairaala/hinnastojkl.html.
Ainakin rintojen pienennyksen (johon itse olen menossa) hinta on pääkaupunkiseutuun verrattuna paljon edullisempi.
...tietääkseni ole Suomalainen,vaan Virolainen.Laatugirurgialla on konsultti-toimisto vain Suomessa.Olen itse käynyt siellä konsultaatiossa rasvaimu- ja rintojen suurennus toimenpiteen konsultaatiossa.
Laatukirurgia on suomalainen yritys joka toimii virossa. konsultti on suomalainen, toimii Helsingissä. itse kävin rintojen suurennuksessa laatukirurgian kautta toukokuussa ja olen erittäin tyytyväinen. matkat kuuluvat hintaan.
Saat siis konsultaation Suomessa, mutta itse sairaala on täysin virolainen pulju. Jos esim. tulee komplikaatioita, joita ei saa selvitettyä Laatukirurgian kanssa, on turha kääntyä Suomessa Potilasturva-asiamiehen puoleen, koska leikkaus ei ole tehty Suomessa rekisteröidyssä yrityksessä, vaan siis ulkomailla ja ulkomaisessa sairaalassa.
KOKEMUSTA ON!!
Laatukirurgia on hoitanut ensiluokkaisesti komplikaatioita ja sellaisiakin ongelmia, jotka eivät kuulu heidän korvauksen piiriin ylipäätään! Samankaltaisissa tapauksissa suomalaiset kirurgit ovat ottaneet uuden maksun, laatukirurgia korjannut veloituksetta. KOKEMUSTA ON!
vajaa 1/2vuotta sitten laatukirurgiassa operoitu 275cc kalleimmat mentorit.paraneminen ilman ongelmia,koin kuitenkin implantit liian pieniksi -jkv löysää nahkaa.sain konsultaatio ajan,kuvien perusteella leikannut lääkäri,juri kullamaa,totesi tilanteen ja oli valmis korjaus leikkaukseen,siis kosmeettisin indikaatioin.koko paketti maksutta,ilman ongelman poikastakaan.saan rahoilleni täyden vastineen