Pian juhlitaan isoolla väellä Nurmon ja Seinäjoen liittymistä uudeksi kaupungiksi. Tangomarkkinoiden sijaan pannaan pystyyn Nurmoon markkinat, sen muistoksi, kun kunnanvaltuutetut myivät halvalla Nurmon kuntainliitokseen.
Tangomarkkinoille jo seuraaja
uudet markkinat tulossa
4889
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Aivan kuin jenkeissä, jokaiselle presidentille on hakattu kallioon näköiskuva, hakataan Nurmoossakin Paukavuoren kupeeseen jokaisen kuntalaisten "etuja" ajaneen kunnanvaltuutetun näköiskuva, muistoksi sukupolvesta toiseen pidettäviin Nurmoon markkinoihin.
jokavuotiseksi veisuutapahtumaksi,veisatkaa yötä päivää.
te senkun vaan jaksatte......
Pitäähän Ylistarosta ja Nurmosta löytää maksajat Tangojen tappioihin. Tappiothan julkaistaan vasta 2009 kun kuntaliitos on toteutunut.Vanhaa rästiä 120000 Ekua tämänviikoiset päälle. Kukas sen maksaa kuin veronmaksaja.Pitkältä olis tehty itätietäkin noilla rahoilla. JEP JEP.