joo eli, mulla on tämmönen juttu pyöriny ajatuksissa eli jos esimerkkinä joku ihminen on vastuussa jostain tärkeästä asiasta vaikka jonkun tärkeän jutun tarkistamisesta. eräs toinen ihminen (joka ei ole asiasta vastuussa) huomaa että hänelle tarkistettaksi tulevassa asiassa on jokin virhe. kuitenkaan hän ei sano siitä jostain syystä. sitten kuitenkin käykin niin että se toinen, joka siitä oli vastuussa niin ei huomaakkaan sitä virhettä. onko se syy sitten kenen ja onko se yhtä paljon niiden kahden syy vai enemmän sen joka siitä pää asiassa oli vastuussa vai sen toisen kun ei huomauttanut siitä virheestä vaikka tiesi että siinä on virhe?
väärä teko jaettuna vastuulla
6
157
Vastaukset
- Maru.anne
Molemmat työssä samalla työnantajalla? Kyllä silloin on vastuu sillä, joka huomaa sen virheen yhtä paljon kuin sillä, joka siitä on päävastuussa. Ihminen on erehtyväinen ja virheitä tulee kaikille joskus; täytyy auttaa toinen toistaan.
Mutta kun menee huomauttamaan tai sanomaan virheestä toiselle, se pitää sanoa hienovaraisesti kahden kesken, eikä muiden aikana, koska silloin loukkaa sitä, jolla oli se päävastuu.
Seuraavalla kerralla voi olla asia toisinpäin. Tilanteet vaihtelee. Pitää olla hienotunteinen.- Sirkka-Iita
Maru.anne! Olen ihaillut sinun selkeitä mielipiteitäsi ja auttamishaluasi kaikessa ja kaikille! Kiitos Jumalalle sinusta sisko!
Siunattua päivän jatkoa sinulle! Jeesus saakoon edelleenkin valaista asioita kauttasi. Terv. Sirkka-Iita - Maru.anne
Sirkka-Iita kirjoitti:
Maru.anne! Olen ihaillut sinun selkeitä mielipiteitäsi ja auttamishaluasi kaikessa ja kaikille! Kiitos Jumalalle sinusta sisko!
Siunattua päivän jatkoa sinulle! Jeesus saakoon edelleenkin valaista asioita kauttasi. Terv. Sirkka-IitaSirkka-Iita:) Kiitos Jeesukselle sinusta sisareni! Kaikkea hyvää elämääsi Ps.20 sanoin!
- teistä kummastakin,
Maru.anne kirjoitti:
Sirkka-Iita:) Kiitos Jeesukselle sinusta sisareni! Kaikkea hyvää elämääsi Ps.20 sanoin!
niin Maru.annesta, kuin Sirkka-Iitastakin, sillä tiedän teidän olevan uudestisyntyneitä Jumalan lapsia. Kiitos Jeesus noista ihanista siskoista.
- olla tästä:
teistä kummastakin, kirjoitti:
niin Maru.annesta, kuin Sirkka-Iitastakin, sillä tiedän teidän olevan uudestisyntyneitä Jumalan lapsia. Kiitos Jeesus noista ihanista siskoista.
Joh. 13:35
Siitä kaikki tuntevat teidät minun opetuslapsikseni, jos teillä on keskinäinen rakkaus." - Maru.anne
olla tästä: kirjoitti:
Joh. 13:35
Siitä kaikki tuntevat teidät minun opetuslapsikseni, jos teillä on keskinäinen rakkaus."Te ette "puhu" itse, teissä puhuu Isänne Henki Matt.10:20.
Meidän Herramme armo on ollut yltäkylläinen, samoin se usko ja rakkaus, jonka Kristus Jeesus saa aikaan.
1. Tim.1:14
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751962Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361690Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81317Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241142Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151016- 59921
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57908