media ei ole laittanut syyniin NIST'in selitystä 9/11/2001 tapahtumista?
Niinkin merkittävä tapahtuma, niin ei ole laitettu myynnin eli painosmäärän kasvattajaksi? mervit ja matit että tarjat kelpaa siinä kuin Hollywoood-julkimoitten tussut?
:D
Niinkin merkittävä tapahtuma, niin ei ole laitettu myynnin eli painosmäärän kasvattajaksi? mervit ja matit että tarjat kelpaa siinä kuin Hollywoood-julkimoitten tussut?
:D
Vastaukset 4
Vanhimmat
hollywood-tussujen syynäämisessä ei ole juuri minkäänlaisia riskejä. sen sijaan 911-tapahtumien syynäämisessä ja jo kyseenalaistamisessa on huikeat poliittiset ja taloudelliset riskit olemassa.
kaikki valtiomiehet ja valtamediat tietävät 911-totuuden, mutta kukaan ei sitä uskalla sanoa ääneen. syntipukiksi joutunut on aivan liian arvoton ja merkityksetön heille. ja loppu peleissä tästä on heille kaikille jopa hyötyä, niin kammottavaa kuin se onkin. yhdysvaltain false flag-operaation paljastamisesta ei olisi millekään valtiolle tai medialle mitään hyötyä, vaan päin vastoin. näin se vain menee.
se ettei kukaan itseään kunnioittava lähde kiistämään erästä laajinta ja perusteellisinta onnettomuustutkintaa.
Sitä vastaan sotii vain heikkolahjaisten amatöörien satusaiteilta tavaamat toinen toistaan älyttömämmät "vaktat".
Herättämään kysymyksiä kyseenalaistamalla ja ansaitsemaan sillä rahaa.
Herkullista - kaksi vastakkain - media vs. USA.
RAHAAA!
Vaan eipä? "Pelko on aseeni" - Alistair MacLean.
Siinä jälleen yksi aivopesty virallisen hörhötarinan kannattaja. Virallinen 9/11-tarina on sellaista huttua ettei sitä voi kukaan älykäs ihminen uskoa.
http://video.google.com/videoplay?docid=4472671349450886466&q=zeitgeist part 2 of 3&ei=yUx-SPmDEoyUjQLIoZyUDQ