YLE.n uutiset kertoivat, että suomalaiset laittavat Viipurin jätteiden keräyksen ja muun tähän liityvät jutut kuntoon lähialue yhteistyöllä.Rahat tähän avustuskohteeseen otetaan Suomen valtion budjetista.
Eläköön suhnien täysin idiootit poliittiset johtajat.Kyllä meidän venäläisten kelpaa.
Eläköön suhnien täysin idiootit poliittiset johtajat.Kyllä meidän venäläisten kelpaa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ja olen suomalainen. Kyllä Suomi on aina etunenässä ryhtymässä vaikka mihin toimenpiteisiin. Eikö tämä maa voisi ensin panostaa omien ongelmiensa ratkaisuun. Milloin on veli Venäläinen maksanut meidän maamme hyväksi tehtyjä projekteja? Kysyn vaan! Milloin ottavat tulleja ja seisottavat autoja rajalla ihan vaan vittuillakseen paremman tekemisen puutteessa.
EIKÄ!!!! IHAN TOTTA!!!! TÄMÄ OLI KYLLÄ VUOSITUHANNEN JUTTU!!! Että ihan lähialuevaroin siellä työllistetään suomalaisia konsultteja ja projektipäälliköitä jätehuoltoa kehittämään!!! TÄMÄ ON KYLLÄ MAAILMAN KAIKKIEN AIKOJEN EPÄOIKEUDENMUKAISIN JUTTU!!! Rautaa rajalle!!!
NATOOOOON!
NATOOOOOOOOON!