teinkö vääärin?

..homma alkoi näin,,, tarvitsin ja tarvitsen edelleen räätälin..no ainakin harjoittelijan joka tekis edullisesti cyberkuteita..nooo.. kerroin tästä räätälismurffille ja se sanoi sanoi että mitä helvetin kyber..? minä sanoin futuristia ja pervoja nahkaa ja peeveeceetä..ketjuja ja sälää.. sellasta vaatetusta.. nooo räätälismurffi punastui ja laittoi asuinsienensä oven kiinni sanomatta mitään.. pelkäsin että tein jotain väärin..Teinkö väärin?

6

292

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ???

      Tein vääärin?
      Kirjoittanut: pervokki 16.7.2008 klo 19,55

      .. homma alkoi tehdä niin, me tarvitsemme ja mitä meidän täytyy räätälöidä .. no, ainakin harjoittelija jotka olivat alhaiset kustannukset cyberkuteita .. .. nooo kerroin räätälismurffille täällä, ja se on sanonut, on sanonut, että mitä helvettiä kyber ..? Sanoin futuristia ja pervoja nahka-ja peeveeceetä .. ketjujen ja sälää .. myydä vaatteet .. nooo räätälismurffi punastui ja laittoi asuinsienensä sulki oven sanomatta mitään .. Pelkäsin, että tein jotain väärin .. Tein väärin?

      Vastaa tähän viestiin Hae kaikki nimimerkki kirjoittaa viestin
      Kerro kaverille tästä viestistä Report inappropriate viesti


      Flow-keskustelussa:
      Tein vääärin? pervokki 19:55

      vspacer_col
      vspacer_col

      Näytä aiheet
      Suomi24 on osa Eniron Etusivu | Mainosta | Palaute | Apua

      • ..?????... hö..ketkä me?


    • Nimetön

      paikka olivat epäsuotuisia,tuollaiselle ammatilliselle neuvottolulle.

      • ..hehehehe..ehkäpä pitää varata parempi aika..


    • Sinisiivetär itte

      tietty niihin hyppäsi metsän luteet, siksi räätäli teki pakit ja tietty kiros, et luteet teki kakit. Pakko talvea odottaa, et pakkanen kymmenissä porottaa, silloin on räätälikin valmis ja saattaa työstäkin tulla kallis, se on silloin nahkaa villaa, et räätälilläki chillaa..

      • ..minulla siis ei ollut niitä kuteita..taisi hypätä räätälin kuteisiin ja tehdä sinne kakit..ja sen vuoksi ovensa sulki nenäni edestä..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      60
      2697
    2. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      95
      1146
    3. Kysymys miehille ...

      Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil
      Sinkut
      304
      1063
    4. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      338
      1017
    5. Itsensäpaljastelija

      Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O
      Lapua
      58
      959
    6. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      77
      873
    7. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      69
      744
    8. Mikä sua vaivaa

      @?
      Ikävä
      90
      715
    9. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      63
      708
    10. Oot kaunis ja fiksu

      Ja pidän susta kovasti. Tiiäppä se.
      Ikävä
      33
      663
    Aihe