pitää myydä Ford Escort 1,4 STW (farmari), jotta minä saisin tämän myytyä. Vm.1997 ajettu vain 124tkm. Ohjaustehostin, vetokoukku, lohkolämmitin, kahdet hyvät renkaat,(talvirenkaat lähes uudet)Huoltokirja. Heittäkääpä arvioita, mitä tästä olisi mahdollista saada.
miten
6
425
Vastaukset
- haku samasta Ikä-/korimallista
ja sitten kun olet tutkinut niiden hintatason ja myyntiajan (järjestysnumero tai ilmoituksen päiväys) on aika pyyhkiä kyyneleet ja niistää nenä ja todeta ettei 1.4 voortista taida paljon saada...
Valitettavasti näin, mutta jos lohduttaa niin eipä nyt muutkaan mene kaupaks! - tosiasia
kaupallinen ukko-ostaja antaa leuat vapisten parhaimmillaan 700€.mutta tosi ostaja joka oikeasti on ostamassa antaa 1500€ eiköhän ne siinä. huonoon kysyntään ei vaikuta muu kuin ihmisten asenne!
nyt on liikkeellä piilo trokarit laumoittain jotka on niin miestä mutta ei uskallusta?
vain niin ilmainen että sokea pappikin sen ostaisi,niin kädet täristen nää pikku pellet uskaltaa tehdä kaupan! hyvän auton kyllä joku joskus osaa ostaa kun on tarpeeksi kierrellyt!mutta jos autossa on oikeasti joku vika ei se mene kuin sika halvalla ahneelle pikkutrokarille(persaukiselle!)onneksi niitä mulkkuja on joten paskoista pääsee eroon,kun niille valehtelee ei jää kiinni vaikka kyllähän ne yrittää uhkailla poliisilla ym,mutta kuka niistä uskaltaa kävellä samaapuolta edes kuin poliisi?- ÄÄLIÖtä
Joo nauratti kun jobbari haki tuon katsastamattoman paskan pihasta ja kehtasi laittaa tekstareita perään "vioista!". Auto myytiin projektiksi ja aivan turha tulla valittamaan autosta joka maksoi puolet kuin vastaavat ... Uskomattomia kusipäitä näm jobbarit - ilmeisesti auton olisi pitänyt olla uusi!
- nettiautosta katsotaan
ÄÄLIÖtä kirjoitti:
Joo nauratti kun jobbari haki tuon katsastamattoman paskan pihasta ja kehtasi laittaa tekstareita perään "vioista!". Auto myytiin projektiksi ja aivan turha tulla valittamaan autosta joka maksoi puolet kuin vastaavat ... Uskomattomia kusipäitä näm jobbarit - ilmeisesti auton olisi pitänyt olla uusi!
vastaavanlaisten hintoja, siellä on pyyntihinnat, ei myyntihinnat...
- bertti
nettiautosta katsotaan kirjoitti:
vastaavanlaisten hintoja, siellä on pyyntihinnat, ei myyntihinnat...
Juuri näin. Ne autot mitkä näet nettiautossa ovat niitä jotka eivät ole menneet kaupaksi, turha siis kuvitella sellaisia summia saavansa.
- mahdoton myydä
Oikeasti nämä yli 10v vanhat autot on melko mahdoton myydä. Autosta on kuitenkin kuluja helposti 500e/vuosi, joten ihmiset kahtelevat mieluummin uudempaa, mukavempaa ja turvallisempaa, vaikkakin sitten kallimpaa. Muutamalla tonnilla kun alkaa saamaan 2000-luvun autoja joista löytyy mm. ilmastointi ja vertailukelpoisia törmäystesti tuloksia.
Eli pidä vain sitkeästi myynnissä nettiauton halvimpien joukossa ja jos joku jotakin tarjoaa niin myy heti, toista tarjousta voi joutua odottelemaan pitkäänkin ja laskut juoksee...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751962Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361690Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81317Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241142Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151016- 59921
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57908