miten

pitää myydä Ford Escort 1,4 STW (farmari), jotta minä saisin tämän myytyä. Vm.1997 ajettu vain 124tkm. Ohjaustehostin, vetokoukku, lohkolämmitin, kahdet hyvät renkaat,(talvirenkaat lähes uudet)Huoltokirja. Heittäkääpä arvioita, mitä tästä olisi mahdollista saada.
6432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ja sitten kun olet tutkinut niiden hintatason ja myyntiajan (järjestysnumero tai ilmoituksen päiväys) on aika pyyhkiä kyyneleet ja niistää nenä ja todeta ettei 1.4 voortista taida paljon saada...

Valitettavasti näin, mutta jos lohduttaa niin eipä nyt muutkaan mene kaupaks!

Äänestä

kaupallinen ukko-ostaja antaa leuat vapisten parhaimmillaan 700€.mutta tosi ostaja joka oikeasti on ostamassa antaa 1500€ eiköhän ne siinä. huonoon kysyntään ei vaikuta muu kuin ihmisten asenne!
nyt on liikkeellä piilo trokarit laumoittain jotka on niin miestä mutta ei uskallusta?
vain niin ilmainen että sokea pappikin sen ostaisi,niin kädet täristen nää pikku pellet uskaltaa tehdä kaupan! hyvän auton kyllä joku joskus osaa ostaa kun on tarpeeksi kierrellyt!mutta jos autossa on oikeasti joku vika ei se mene kuin sika halvalla ahneelle pikkutrokarille(persaukiselle!)onneksi niitä mulkkuja on joten paskoista pääsee eroon,kun niille valehtelee ei jää kiinni vaikka kyllähän ne yrittää uhkailla poliisilla ym,mutta kuka niistä uskaltaa kävellä samaapuolta edes kuin poliisi?

Äänestä
  • Joo nauratti kun jobbari haki tuon katsastamattoman paskan pihasta ja kehtasi laittaa tekstareita perään "vioista!". Auto myytiin projektiksi ja aivan turha tulla valittamaan autosta joka maksoi puolet kuin vastaavat ... Uskomattomia kusipäitä näm jobbarit - ilmeisesti auton olisi pitänyt olla uusi!

    Äänestä

  • ÄÄLIÖtä kirjoitti:

    Joo nauratti kun jobbari haki tuon katsastamattoman paskan pihasta ja kehtasi laittaa tekstareita perään "vioista!". Auto myytiin projektiksi ja aivan turha tulla valittamaan autosta joka maksoi puolet kuin vastaavat ... Uskomattomia kusipäitä näm jobbarit - ilmeisesti auton olisi pitänyt olla uusi!

    vastaavanlaisten hintoja, siellä on pyyntihinnat, ei myyntihinnat...

    Äänestä

  • nettiautosta katsotaan kirjoitti:

    vastaavanlaisten hintoja, siellä on pyyntihinnat, ei myyntihinnat...

    Juuri näin. Ne autot mitkä näet nettiautossa ovat niitä jotka eivät ole menneet kaupaksi, turha siis kuvitella sellaisia summia saavansa.

    Äänestä

Oikeasti nämä yli 10v vanhat autot on melko mahdoton myydä. Autosta on kuitenkin kuluja helposti 500e/vuosi, joten ihmiset kahtelevat mieluummin uudempaa, mukavempaa ja turvallisempaa, vaikkakin sitten kallimpaa. Muutamalla tonnilla kun alkaa saamaan 2000-luvun autoja joista löytyy mm. ilmastointi ja vertailukelpoisia törmäystesti tuloksia.
Eli pidä vain sitkeästi myynnissä nettiauton halvimpien joukossa ja jos joku jotakin tarjoaa niin myy heti, toista tarjousta voi joutua odottelemaan pitkäänkin ja laskut juoksee...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


halvalla minun kirjoitti:

pitää myydä Ford Escort 1,4 STW (farmari), jotta minä saisin tämän myytyä. Vm.1997 ajettu vain 124tkm. Ohjaustehostin, vetokoukku, lohkolämmitin, kahdet hyvät renkaat,(talvirenkaat lähes uudet)Huoltokirja. Heittäkääpä arvioita, mitä tästä olisi mahdollista saada.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu