Berlusconi lakaisi Napolin

Kokoomuslainen Berlusconi onnistui hetkessä siivoamaan edellisen pääministerin Prodin (Vas.) sotkut Napolin kaduilta, piti vaalilupauksensa ja kansa kiittää myös seuraavissa vaaleissa.
Myös Priodin vasemmistolainen mafia nujerrettiin samalla.

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2008/07/675239
258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eli koko NAPOLIN KADUT ON SIIVOTTU.

Äänestä

aatteelle Berlusconi. Vääryydellä kahminut itselleen omaisuutta. Muuttelee lakeja sen mukaan, kun on itselleen edullista, eikä joudu vastaamaan tekosistaan.

Mafiaporukkaa koko ukko. Että viitsitkin mainita mokoman. Ei se edelliselläkään hallituskaudellaan saanut Italian taloutta kuntoon, mutta oma omaisuutensa kasvoi huimasti.

Ihmettelen italialaisia, että ne äänestää tuollaista torvea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puhtaaksi! kirjoitti:

Kokoomuslainen Berlusconi onnistui hetkessä siivoamaan edellisen pääministerin Prodin (Vas.) sotkut Napolin kaduilta, piti vaalilupauksensa ja kansa kiittää myös seuraavissa vaaleissa.
Myös Priodin vasemmistolainen mafia nujerrettiin samalla.

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2008/07/675239

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu