Mikäs on kaverin terveyden laita tällä hetkellä?
Kuulin jostain että sillä ois mennyt munuaiset ja joutunut jättämään kilpalavat. Eikös Savolaisen Markolla mennyt munuaiset ja joutu käymään jossain dialyysissä.
Kuulin jostain että sillä ois mennyt munuaiset ja joutunut jättämään kilpalavat. Eikös Savolaisen Markolla mennyt munuaiset ja joutu käymään jossain dialyysissä.
Vastaukset 11
Vanhimmat
boogii on elämänsä kunnossa ja voi hyvin.
savolaisen make on kanssa hirveässä tikissä ja nyrkkeilysäkki saa kyytiä.
mites sulla pyyhkii, ehkä se olisi tärkeämpi tässä kohtaa...sanoi pulkkinenkin televisiossa..
Savolainen tais sanoo että douppaus pilas osaltaan munuaiset, olihan siinä mtv3 ohjelmassakin puhumassa.
Onkohan boogiellakin jotain samantyylistä takana tuossa sairastumisessa?
Mutta eihä tuo boogie tainut olla ammattilais kehonrakentaja vai oliko?
Hirveen kovassa kunnossa se boogie joskus oli, varsinkin jos ei mitään roinaa käyttäny.
Munuaisten ongelmat kehinonrakennuspiireissä on lähes poikkeuksetta seurausta eilaisten hormonien käytöstä, tietysti poikkeuksia aina löytyy. Jokainen voi toki itse päätellä mikä on kullakin henkilöllä se todellinen syy.
Kehonrakennus on siitä kova laji, että sitä ei voi kilpailumielessä harrastaa kovinkaan montaa vuotta yleensä. Normiukko voi käydä ehkä 5:t kisat ja maksimissaan 2:t peräkkäin, jonka jälkeen on pidettävä yleensä "huilivuosi".
On myös monia ukkoja, jotka on kovia, mutta käyvät vain lavalla kerran tai kaksi. He vain ymmärtävät, että se ei ole sen arvoista.
Siinä on terveys todella kovilla, kun kroppa vedetään rasvattomaksi ja nesteettömäksi. Veikkaan, että yksi syy tuohon munuaisten poksahteluun on tuo nesteiden poisto. Kehon kuivatus ottaa todella rajusti maksaan. Ja jotkut käyttää kiristelyyn amfetamiinia, joka myös voi aiheuttaa munuaissairauksia. Itse hormonit ei niinkään rasita välttämättä itse munuaisia, muuten kuin kohonneen verenpaineen muodossa. Maksa ja haima siinä on enemmän tulilinjalla, ainakin nappien kanssa.
Boogie oli kova ukko, mutta ei malttanut lopettaa ajoissa. Nälkä kasvoi syödessä. Jossain kohtaa se velka on maksettava, eikä sitä kannata liikaa ottaa. Veikkaan, että nyt on kovan ukon velanmaksun aika.
veronmaksajat maksa sen velan?
Vaikka kaikkien kehonrakentajien munuaisset poksahtas, se on silti kuin kusi itämeressä verrattuna siihen mihin kaikkeen turhaan veroeuroja laitetaan.
sinäkin oot varmaan niitä veroja ihan vitusti maksanu, ni oo saatanan nillittäjä hiljaa.
Maksavathan ne bodaritkin itse veroja joten se siitä typerästä argumentista. Jos jostain ruvetaan terveysfasismia harjoittamaan, niin kyllä se on nämä kuppiloiden perusranet jotka pitäisi ensin pistää nenänvalkaisukuurille.
perusranet rikollisuutta ostamalla laitonta tavaraa?
Luulit varmaan olevasi saatanan noheva jätkä ku heitit tollasen kommentin.
"Tukevatko nämä perusranet rikollisuutta ostamalla laitonta tavaraa?"
Elätkö sä vittu jossain pullossa saatana? Mee kattoo johonkin paikalliseen kuppilaan, ni kyllä siellä paikalliset jannut sopii kavereiden kesken pimeistä remonteista ja kesämökkien korjauksista. Se on ihan saatanan samanlaista rikollisuutta kiertää niitä veroja.
Ja vielä pahempana, siellä kyllä laittomat tuontipullot vaihtaa omistajaa ja etenkin tupakkakartongit. Ihan samalla lailla ne tukee rikollisuutta. Jos haluat olla uranuurtaja tässä rikollisuuden lopettamisessa, ni tuu tänne ni annan sulle parin kaverin nimet ketä tätä tupakkaa tuo laittomasti maahan ni voit mennä käräyttää ne poliisille. Voin sit tulla kattoo ku ne tekee susta notkeen ja vääntelee sun nivelet uusiin kulmiin.
Vittu sä oot kyllä saatanan pullossa kasvatetty yksilö. Taitaa sun vanhemmat olla tosi vitun ylpeitä kasvatuksestaan.
Täytyy kyllä Makelle nostaa hattua, kun tuli julkisuuteen nöyrästi myöntämään roinaamisen.
On aika kova hinta joutua maksamaan terveydellään parista hassusta Sm-pystistä, kun ei kai nämä suomalaiset bodarit juurikaan tienaa rahallisesti.
tyhmä ollut että ei tiennyt riskejä?