Luteiden määrä Helsingissä monin-

"Luteet ovat tehneet paluun helsinkiläisten sänkyihin. Luteita on tullut Helsinkiin muun muassa maahanmuuttajien ja matkustajien mukana 2000-luvulla".

http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Luteiden määrä Helsingissä moninkertaistunut 2000-luvulla/1135237988285?ref=rss

Kulttuuri rikastuu helsingissä vauhdilla. Mikäli et halua epämieluisia vierata kotiasi, vältä pääkaupunkia !
8357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Pienen pieniä salakuuntelu laitteita joita ei saa anttilasta tai prismasta.

Äänestä
  • tai millä nimellä niitä haluaa kukin kutsua

    Äänestä

  • suojeluspoliisi haluaa pitää ne vain omassa käytössään.

    Äänestä

ulos ja yritän olla vahingoittamatta niitä prosessissa ja luulin jo selvinneeni kun siivosin keittiön niiden valtaamista ruokatarvikealueista, mutta tänään maatessani sängyllä yksi kiipesi olkaapäälläni ja toinen löytyi paistinpannun alta, tulevat riisin mukana. Ne on eläviä olentoja kuten mekin :)

Äänestä

Niitä lutikoita kulkee juuri ratikoissa !

Äänestä

Huhuja kyllä kiertää, että torakat ovat alkaneet siirtyä Venäjältä Suomeen itäturistien myötä, mutta uutta sensijaan on arvio, että luteetkin olisivat tulleet samasta ilmansuunnasta viime aikoina.

Olisiko aihetta viedä itärajalta Suomeen siirtyvät naapurin turistit vanhanaikaiseen tapaan täisaunaan?

Kovin kehnoja ovat nykyisin nuo tuliaiset siltä suunnalta!

Äänestä
  • "Yhdysvalloissa luteiden määrä on kasvanut Sinikedon mukaan moninkertaiseksi."

    Olisivatko luteet tulleet Helsinkiin kokoomuspoliitikkojen vierailujen myötä Washingtonista?

    Äänestä

Minulla on faaraomuurahaisia. Melskaavat lehtinipussa.
Eliökuntakin rikastuu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kertaistunut kirjoitti:

"Luteet ovat tehneet paluun helsinkiläisten sänkyihin. Luteita on tullut Helsinkiin muun muassa maahanmuuttajien ja matkustajien mukana 2000-luvulla".

http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Luteiden määrä Helsingissä moninkertaistunut 2000-luvulla/1135237988285?ref=rss

Kulttuuri rikastuu helsingissä vauhdilla. Mikäli et halua epämieluisia vierata kotiasi, vältä pääkaupunkia !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu