Järjettömät hidasteet

joissakin paikoissa on aivan järjettömän korkeat hidasteet.
pohja ottaa kiinni, vaikka matelisi etanan vauhtia.
mitä järkeä tuommosessa on?
2145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos auto ei ole lainvastainen ja ajat hidasteeseen suoraan (etkä esimerkiksi yritä kiertää sitä, kuten muutamat idiootit), ei auton pohja ota mihinkään kiinni.

Ne hidasteiden kulmat kun on laskettu tarkkaan ja siihen on jätetty vielä reilusti pelivaraakin.

Äänestä

liekö sitten eräällä tienpätkällä eräässä kaupungissa suunnitteluvirhe?
auton pohja ottaa kiinni siihen hidasteeseen mateluvauhilla 2 henkilöä kyydissä, eikä muuta lastia. auto on japanilaisvalmisteinen.
suunnittelijalla ollut huono päivä (krapulapäivä) tjsp?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yks vaan kirjoitti:

joissakin paikoissa on aivan järjettömän korkeat hidasteet.
pohja ottaa kiinni, vaikka matelisi etanan vauhtia.
mitä järkeä tuommosessa on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu