Onko Jehovantodistajien tyypillinen tapa käyttää nuoria tyttöjä houkuttimina pojille? Eli ei kerrota että ollaan Jehovia vaan koukutetaan pojan pää pyörälle ja sitten tehdään treffit missä kerrotaan vakaumus ja missä on monta vanhempaa Jehovaystävää mukana käännyttämässä ja kertomassa seurustelun säännöistä tyyliin että ette muuten seurustele jos et liity Jehovaksi? Kertokaa jos on kokemuksia ja tietoa asiasta.
Tyttöjen hyväksikäyttö Jehovilla?
5
620
Vastaukset
>>Onko Jehovantodistajien tyypillinen tapa käyttää nuoria tyttöjä houkuttimina pojille?
Heh, ei todellakaan.
>>Kertokaa jos on kokemuksia ja tietoa asiasta.
Jehovantodistajat käyttävät aivan muunlaisia taktiikoita propagandansa levittämiseksi ja uusien jäsenien käännyttämiseksi. Tällaisia esimerkiksi:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000000099&posting=22000000036153345- Toisi juttu
Ja tämä on ihanomakohtainen kokemus. 30-vuotiaana yritettiin ekan kerran ja nyt parikuukautta sitten.
Olen 46-v mies. Toisi juttu kirjoitti:
Ja tämä on ihanomakohtainen kokemus. 30-vuotiaana yritettiin ekan kerran ja nyt parikuukautta sitten.
Olen 46-v mies.>>Kyllä ne käyttää Toisi juttu
Kumpikohan meistä on ollut jehovantodistaja? Kumpikohan siten voisi tietää mistä puhuu?- tuntematon sotilas
t-i-u-k-u kirjoitti:
>>Kyllä ne käyttää Toisi juttu
Kumpikohan meistä on ollut jehovantodistaja? Kumpikohan siten voisi tietää mistä puhuu?Kumpikohan meistä on ollut jehovantodistaja? Kumpikohan siten voisi tietää mistä puhuu?
-Nyt olen samaa mieltä tiukun kanssa. Taitaa kaveri olla "hyperpolassa" kun moisia juttelee palstalle. Taatusti ei käytetä nuoria naisia houkutuslintuina. Hyi hitto mitä kehdataan kirjoitaa taas. - -Arska-
tuntematon sotilas kirjoitti:
Kumpikohan meistä on ollut jehovantodistaja? Kumpikohan siten voisi tietää mistä puhuu?
-Nyt olen samaa mieltä tiukun kanssa. Taitaa kaveri olla "hyperpolassa" kun moisia juttelee palstalle. Taatusti ei käytetä nuoria naisia houkutuslintuina. Hyi hitto mitä kehdataan kirjoitaa taas.Kyllähän nuoret puhua saa toisille nuorille "valtakunnasta". Sehän on suotavaa ja jopa velvollisuus jotta voi raportoida .
Seurustelu ulkopuolisen kanssa taas ei oikein onnistu koska se ei ole suotavaa näin lievästi ilmaistuna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902847- 2081121
- 751033
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti167947- 66868
- 65822
Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.93723Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?20676- 65665
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?57578