Miks monilla on aina kuvissa mukana jotain alkoholia ja tupakkaa huulessa.
Mää ainakin droppaan heti semmoset tyypit joilla holia/tupakkaa kuvissa ja kuvat mahdollisesti vielä jossain baarissa/laivalla/terassilla/lomamatkalla otettuja.
Kertoo aika paljon ihmisestä jos kuvissakin pitää olla juomat mukana.
Eikö kannattaisi laittaa joku normaali kuva itsestään joka otettu juuri treffisivustoa varten, ihan normi kuva.
Miks kuvissa mukana useimmilla
9
1172
Vastaukset
- irkku892
Niin ja kuvat pitäisi olla hyvälaatuisia ja tarpeeksi isoja resoltaan et niistä saisi jotain selvää.
Mielellään kasvokuva edestä ja kokovartalokuva edestä.
Ei mitään tyhmiä ilmeitä, irvistyksiä tai muutakaan paskaa.
Ei kännykameralla otettuja suttukuvia eikä mitään peilin kautta vammailuja.
Jos ei oo ketään joka voi ottaa ne kuvat susta, niin hei kameroissa on itselaukaisin jota käyttää.- gummiakka
Sama kans gyl kaikkien autojen, motukoitten, veneitten, KAKAROIDEN, nähtävyyksien ym. kanssa.
Jos haluaa esitellä jotain paskaa niin voi sit myöhemmin esitellä kun on ensin tutustunut, jos jotain kiinnostaa.
- on samallailla
kieroutunu asenne nettideittailuun kuin niin monilla muillakin täällä. Parempihan on se, että laittaa ihan sen kuvan minkä itse haluaa ja antaa näin rehellisen kuvan itsestään. Miks pitäis esittää parempaa kuin on. Totuus paljastuu sit joskus kuitenkin. En minäkään tuota ilmiötä ymmärrä mutta hyvä että on olemassa, säästyy vaivaa.
- jaspercon
että ihmiset ovat halunneet olleen kuvattavana keskellä rakkaita harrastuksiaan.
- on epäedustava
Huonoin kuvavalinta on sellainen kuva, joka ei edusta ihmisen todellista olemusta.
Joskus jossain profiilissa oli kuvia naisesta, joka oli selvästikin laittautunut kuvia varten. Varmaan uusi kesäleninki ja juuri kampaajalla käynyt... Kuvista sai sen vaikutelman, ettei nainen tuntenut itseään kotoisaksi lookissaan.
Retusoidut kuvat, vanhat kuvat, luonnottomasti poseeratut kuvat... Ei hyvä. - 11111
Ne junttimaiset lomakuvat drinkin kera on yleisiä kai siksi, että kohteella on hyvät muistot tuosta hetkestä.
Huomaan vastaavani mieluummin kuvattomiin ilmoituksiin. Niin noloja suurin osa kuvista on. kaikkein silmäänpistävintä on se kun kuvassa roikkuu vielä entinen äijä siinä kintereillä, ja sitten samalla kuvalla haetaan uutta miestä, ei helvetti.
- huomion herättäjät
tai koko suku
- JJTXx
Tuo on kyllä niin totta, osa on leikannut kuvasta entisen äijänsä pois, karvainen käsi näkyy vaan kaulalla :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322269Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749486Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297470Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806315SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825950Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014376Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k791345