http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Virolaisuimarit lähtivät ylittämään Suomenlahtea/1135238105006
Interentissä voi seurata, miten virolaisuimarit yrittävät ylittää uiden Suomenlahden. Matkaan lähdettiin Porkkalasta tänä aamuna.
http://www.metrotec.ee/SRV/EKS/?l=est&op=rdr
Interentissä voi seurata, miten virolaisuimarit yrittävät ylittää uiden Suomenlahden. Matkaan lähdettiin Porkkalasta tänä aamuna.
http://www.metrotec.ee/SRV/EKS/?l=est&op=rdr
Vastaukset 9
Vanhimmat
Nyt niillä on pieni mahdollisuus selvitä hengissä neuvostoliiton aikaan ei olis ollut mitään mahdollisuuksia.Ne olis ammuttu jo rantaan
Ainakaan mulla ei näkynyt mitään gepsistä. Onkohan ne jo hukkuneet vaika ostaneet gepsinsä jostain halpahallista.
Kokeile menemällä ensin uutissivulle
http://www.metrotec.ee/
ja sieltä eteenpäin "Klõpsa siia".
Kiitos vaan, siellähän se Toomas kellui lämpimällä merellä. Näytti olevan jo aika pitkällä.
uimareiden eteneminen. Seurasin Toomaksen menoa, mutta nyt, kun yritin uudelleen, en enää päässytkään samoilla hauilla seuraamaan menoa. Sain vaan reittipisteitä. Mikähän meni vikaan?
123
Ovathan lauttalippujen hinnat nousseet mutta eikö tämä ole jo liioittelua !!??
Eihän tuo nyt ole mikään outo juttu, vain 55km, pienellä harjottelulla ihan mahdollinen matka uida. Jos olisivat tehneet saman 20ms tuulessa niin silloin leukani olisi tipahtanut maahan hämmästyksestä, tai lähtenyt maapalloa kiertää.
Pääsiköhän nuo uimarit perille?