Tk lääkäri ei määrää

Omalääkäri ei määrää kuin Diapamia vaivoihini. Olo on alavireinen ahdistunut, mutta mitään muuta kuin ko. lääkettä ei suostu määräämään. Olen kokeillut pitkäjänteisesti muutamaa SSRI lääkettä eikä ne sopineet. Nyt on sitten pärjättävä kuulemma näin. Onko oikein ja onko mitään järkeä ?
1319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kun muuta lääkettä ei määrätä.Itse olen yrittänyt vaihtaa Diapamin,mutta ainoa vastaus on Atarax.Siis sehän on yhtä tyhjän kanssa.Kyse onkin siitä,että Ataraxiin ei jää koukkuun ja lääkäri pesee näin kätensä.Olisihan se aivan mahtavaa jos joku allergialääke auttaisi,mutta kun ei.Diapam on turvallisin vaihtoehto lääkäreille,siksi he eivät määrää muita rauhoittavia.pelkäävät rassukat,että heitä syytetään hoitovirheestä jos määräävät jotain stydimpää.Tässä valitettava totuus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuin Diapamia. kirjoitti:

Omalääkäri ei määrää kuin Diapamia vaivoihini. Olo on alavireinen ahdistunut, mutta mitään muuta kuin ko. lääkettä ei suostu määräämään. Olen kokeillut pitkäjänteisesti muutamaa SSRI lääkettä eikä ne sopineet. Nyt on sitten pärjättävä kuulemma näin. Onko oikein ja onko mitään järkeä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu