13.vuotta pikapuoleen tässä on veljet kohta kärsitty euroopan unionin ja sinne meidät vieneitten herrojen petoksien kovia seuraamuksia selkänahoissamme.
***
-Kansallisomaisuus on viety,-teollisuus on ulosliputettu,-maatalous on ajettu alle omavaraisuuden, -maaseutu on rappiolla,-koulut on lakkautettu,-postit on lakkautettu,-työpaikat on siirretty muualle,oma valuutta on viety mutta inflaatio ja hinnat eikun nousee, Mutta eu-herran perkeleet huutaa lisää.
Pitäkää millaisena tahansa, mutta tämän varmasti tunnossanne tiedätte oikeaksi..Tämän hivutuksen päätteeksi tänne ei jää mitään sellaista jonka takia tästä maasta tai kansasta olisi enää elämään.
Vieläkö sitä Suomalaista sisua ja tahtoa löytyy tämän maan itsenäiseen asioiden hoitoon ja käskyvallan palauttamiseen omiin käsiin keinolla tahi tavalla.
Ennen edellistä Vapaussotaamme hakeutuivat kunnollisimmat isänmaalliset nuorukaisemme Saksaan sekä moniin muihin maihin aseellista oppia saamaan valloittajan ja sen lakeijoiden lopulliseksi murskaamiseksi.. Toivottavasti on nytkin rohkeita nuorukaisia jossakin oppia ja tukea saamassa Isänmaataan palvellakseen.
Mitä pidemmälle isänmaamme riisto etenee sitä vaikeammaksi sovituksen työ keskuudessamme käy.
..Loihtien sama osuviksi sanoiksi.."Syvä iskumme on viha voittamaton, ei armoa tuntea saata".
***
-Kansallisomaisuus on viety,-teollisuus on ulosliputettu,-maatalous on ajettu alle omavaraisuuden, -maaseutu on rappiolla,-koulut on lakkautettu,-postit on lakkautettu,-työpaikat on siirretty muualle,oma valuutta on viety mutta inflaatio ja hinnat eikun nousee, Mutta eu-herran perkeleet huutaa lisää.
Pitäkää millaisena tahansa, mutta tämän varmasti tunnossanne tiedätte oikeaksi..Tämän hivutuksen päätteeksi tänne ei jää mitään sellaista jonka takia tästä maasta tai kansasta olisi enää elämään.
Vieläkö sitä Suomalaista sisua ja tahtoa löytyy tämän maan itsenäiseen asioiden hoitoon ja käskyvallan palauttamiseen omiin käsiin keinolla tahi tavalla.
Ennen edellistä Vapaussotaamme hakeutuivat kunnollisimmat isänmaalliset nuorukaisemme Saksaan sekä moniin muihin maihin aseellista oppia saamaan valloittajan ja sen lakeijoiden lopulliseksi murskaamiseksi.. Toivottavasti on nytkin rohkeita nuorukaisia jossakin oppia ja tukea saamassa Isänmaataan palvellakseen.
Mitä pidemmälle isänmaamme riisto etenee sitä vaikeammaksi sovituksen työ keskuudessamme käy.
..Loihtien sama osuviksi sanoiksi.."Syvä iskumme on viha voittamaton, ei armoa tuntea saata".
Vastaukset 13
Vanhimmat
vielä jäsenmaksua. Ihmiset (äänestäjät poliitikot) ovat hulluja, kun antavat tällaista tapahtua.
Mitähän kaikkea katastorfin kohdatessa onkaan annettu vihollisen käsiin? Olisiko kriisin ajat järjestelmät ja kokonaisuudet syytä tarkistaa, monessako on paska housussa
Onko tarkoitus, että"sovituksen työn"kohteeksi joutuvat ne Suomalaiset, jotka globalisaation, ja"talouskasvun"riivaamien keinottelijoiden toiminnan seurauksena ovat synnyinmaassaan menettäneet työnsä, toimeentulonsa,ihmisarvonsa?
Eli kohtaako valinta esm.kaikentuhoavaa ministerivenkuraa, vai joutuuko stunteiksi noiden puolesta aina muutama sata Suomalaista näiden kaltoinkohtelemaa?
"Sovituksen työ keskuudessamme". Toivottavasti se todella ei suomennettuna ole niiden joukkomurha, joiden ainoita syntejä on, että ovat tehneet uskollisesti työnsä vuodesta toiseen työnantajalleen, ja tulleet palkituiksi uskollisuudestaan irtisanomisella"talouskasvun"johdosta.
Lyötyä on helppo lyödä, ja paljon on niitä jotka lietsovat vihaa. Ei todellisia Suomen tuhoajia kohtaan, vaan työttömiä, köyhiä, sairaita, syrjäytyneitä kohtaan, määritellen kaikki nuo"punikeiksi ja ryssiksi",jotka on tapettava.
Eli toivottavasti "syvä isku voittamattoman vihan"ryydittämänä sitten suuntautuu sinne, missä todelliset isänmaanmyyjät istuvat juhlimassa
petoksensa hedelmistä.
Mistä puhutaan?
http://nakokulma.net/index.php?topic=1358.0
Suomenkielisille suomalaisille historian saatossa maantieteellisesti rajautunut maa-, ilma- ja vesialue on Suomi.
2.Suomalainen on suomenkieltä äidinkielenään puhuva henkilö kansalaisuudestaan riippumatta.
3.Suomalaisuus on suomenkielen puhumista ja siihen kieleen liittyvän historiallisen ja nykyisen kulttuurin ylläpitoa. Suomalaisuutta ei voi ylläpitää muilla kielillä.
4.Suomessa äidinkielenään muuta kuin suomenkieltä puhuvat eivät ole suomalaisia vaikka ovatkin suomen kansalaisia.
5.Suomessa syntynyt ja suomenkieltä äidinkielenään puhuva ja joka harrastaa suomalaisuutta ja elää suomalaisuutta on suomalainen.
6.Jos joku kohdasta 5 täyttävä ei silti halua olla suomalainen, olkoon hän suomen kasalainen ja sitä mitä hän todistettavilta juuriltaan on.
Mitenkä olisi nuo edelliset näkemykset??
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000036790946&view_mode=flat
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000036792120
häpeä olemattomasta holocaustista.
http://www.google.fi/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla:fi:official&channel=s&hl=fi&q=Lipponen juutalainen muistomerkki&meta=&btnG=Google-haku
olis euro muttei kuitenkaan euroopan unionin valtaa. se olis helpompi ja puolueettomampi kuin nykyinen sovellutus.
Lue Suomen perustuslakia. Markka on Suomen raha, ei euro.
Välillä tuntuu että tämä on vain pahaa unta.
Aika munattomia on Suomen johtajat. Useimmat ovat tainneet vannoa väärän valan tai unohtaneet mitä on tullut luvattua.
Kun se entinen NL yritti muuttaa asioita Suomessa niin täällä pantiin kova kovaa vastaan.
Nyt ollaan vellihousuja. Viimeisin ilmiö tästä on EUn perustuslaki. Jopa oltiin valmiita Suomessa hyssytelemään ja kansa nyt ei ainakaan saanut äänestää. Sehän olisi saattanut äänestää väärin.
Suomen perustuslain yli kävellään koska tahansa jos vain joku Pariisissa tai Berliinissä niin sanoo.
Mutta itsenäisyys on jokaisen sukupolven ansaittava.
Ymmärrän nykyisen politiikko ja talouseliitin halunneen tehdä symbolisen isänmurhan. Heidän isänsä sotivat ja rakensivat kukoistavan Suomen. He pitivät Suomen itsenäisenä. Se seuraava polvi tietoisesti (tai tiedostamattaan) tuhosi isiensä työn = isänmurha.
Ne on aina keskuudessamme. Ennen oli kylähulluja, nyt on nettihulluja. Osa on todella vaarallisia, kuten on saatu havaita. Lääkkeitä kehiin ja yhteiskunnan valvonta päälle.
Kirjoittaa pelottomasti ja puhdassydämisesti oman kansansa puolesta.
kansa ei ole olemassa valtiovaltaa varten ja se on tehty palvelemaan ei palveltavaksi. Tämän vuoksi kaikenlainen kansalaisten kontrolli on äärimmäisen huolestuttavaa edes ajatustasolla.
Hulluus on kovin suhteellista. Toisen hullu on toisen messias.
Vaarallisimmat on ne jotka ovat päässet johtajiksi. Ja kaikkein vaarallisimmat ne jotka ovat ison poppoon johtajia.
Eduskunta ja hallitus tulisikin antaa valtaa kansalaisille, jottei mitkään isoegoiset tyypit pääsisi käyttämään väärin heille delegoitua valtaa.
Kannatankin suoria kansanvaaleja jotta ihmiset saisi päättää omista asioista. Nyt ne päättäjät on kovin kaukana siellä Brysselissä.
Minä haluan päättää itse omista asioista.
Suomessa valta kuuluu kansalle. (ei EUlle)
suomi meni euroopan unioniin luvattiin että päätös valta säilyy suomessa nyt sanotaan eu määrää kaikesta poltto aineet valistetaan suomessa eu määrää hinnan sitten myydään valmis polttoaine halvemmalla ruotsiin viroon silti sillä halvemmalla kuluttajille eduskunta lopetettava välittömästi säästämme satoja miljoonia miksi pitää eduskuntaa jos ei muuta kuin olla kulissina ministerit aivan turhaa eihän heillä ole muuta kuin seksi suhteet ledissä otsikoissa kuka saanut uuden seksi suhteen politiikka unehdettu täysin jos pystyvät pitämään jatkuvasti lomaa monia viikkoja katson heidät tarpeettomaksi äänestin eeuuta vastaan edelleenki haluun pois sieltä eikö voida viedä virkamiehet oikeuteen kattettomista lupauksita katsokaa kuinka norja nauraa suomelle elävät ilman eeuta