Millaisena paikkana peruskeravalaiset pitävät kaupunkiaan? Millaiselta Kerava yleensäkin näyttää, onko metsää tai puistoa ym. luonnonhelmaa?
Keravalaisten näkemys kaupungistaan
rumat ja hienot
7680
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
On metsää. On puistoa. On luonnonhelmaa. On pitkäaikaishoitoon jonottavia. On takseja. On äitejä. On isiä. On lapsia. On palokunta. On poliisi. On pappi. On anoppi. On työpaikka. On työkaverit. Minä viihdyn. Joskin viime aikoina olo on ollut surullinen Savion tapauksen takia. Oliaipa kaikki loput turvassa. Voimia Emilian omaisille ja ystäville.
Yhdyn edelliseen. On kaikkea. Jos ei ihan täällä, niin ainakin lähellä. Kiitos loistavien kulkuyhteyksien.
..Keravalaiset viedään Järvenpäähän. Puhdasta vettä hankala löytää esim. kesäisin uintia varten. Muutenkaan en ole viihtynyt Keravalla, kerrostalolähiö, rumempaa paikkaa en ole Suomesta löytänny.
"Muutenkaan en ole viihtynyt Keravalla, kerrostalolähiö, rumempaa paikkaa en ole Suomesta löytänny."
Njaa, ite oon kyllä löytäny asumaan ihan omakotitaloalueelle... Rauhallinen yhteisö, isot pihat ja omenapuut. Okei okei "ongelmia" löytää kyllä kävelymatkan päästä jos haluaa etsiä.
putkaan Jäkeen:) Ei ole kokemusta, joten olen joutunut toistaiseksi ostamaan menopaluuliput tai bensat omilla rahoillani sinne:)
Olen huomannut Keravalla vasta pari vuotta asuessani, että jos tuon Savion voisi jotenkin unohtaa tai vaikka antaa Sipoolle/Vantaalle niin Kerava olisi kaikinpuolin hieno kaupunki. Jälleen kerran sieltä tuli ikäviä uutisia tuossa joku aika sitten, enkä ole siitä mestasta kuullut mitää hyvää. Onneksi ovat kuitenkin sijoittaneet tuonkin sopivan kauaksi keskustasta.
Tehdään Saviosta puomein ja kulkuluvin varustettu ongelma-alue,jonne viedään loputkin perssilmät.
Uskokaa vaan, ei se siitä paljon pahemmaksi muutu
mikä paska se on jo nyt.Murhaajan perhe kertoo
alueesta paljon.