Eli käsivarressani on musta jo jonkun verran haalistunut tatuointi.
leikataankohan tämän kokoinen kuva pois ilman että tarvitsee käyttää ihonsiirtoa?
ja paljonkoha maksais?
onko miten kivuliasta
olisin kiitollinen jos joku osais vastata.
ja mitä paikkaa suosittelette? pääkaupunkiseutu
tai sitten jossai tässä lähialueilla?
kumpaa ihmiset suosittelee leikkausta vai laseria. pieni arpikaan ei ole niin paha kuin tämä ruma kuva.
tatuinnin poisto leikkaamalla
9
591
Vastaukset
- -----
Tumma kuva lähtisi kyllä laserillakin. Nimenomaan tummat värit hajoavat laserilla hyvin. Laserpoisto tulee vaan kalliiksi, kuten varmaan jo tiesit.
Ihoa poistamalla sulle jäisi puolestaan aika komia arpi. En ole mikään lääkäri, mutta 3cm levyisen suikaleen luulisi pystyvän poistamaan ilman ihonsiirtoakin.
Tuo laser on kyllä huomattavasti yleisempi vaihtoehto kuin ihon leikkely. Itsekin kallistuisin sinuna laseriin, varsinkin kun kuva on tumma.- vastauksesta
jotenki vaan tuntuu et leikkauksella pääsis helpommalla ku se kipu pitäis tuntea vain yhden kerran :)
en tiedä pitää kysellä lisää molemmista vaihtoehdoista...pääasia et sais kuvan pois ku on niin näkyvässä paikassakin - nii..in
vastauksesta kirjoitti:
jotenki vaan tuntuu et leikkauksella pääsis helpommalla ku se kipu pitäis tuntea vain yhden kerran :)
en tiedä pitää kysellä lisää molemmista vaihtoehdoista...pääasia et sais kuvan pois ku on niin näkyvässä paikassakinVertaile hintoja. Leikkaus vast laser? Kumpi tulee kalliimmaksi? Tarvitsee useita/ monia laserkertoja ja silti jotain jää? Laserkerta edullisimmillaan noin 100 euroo kerta.
Leikkaus..jää arpi mutta kerralla kaikki pois. Mikä onkaan leikkauksen hinta?
- Kuvia vailla
Moi, pistä ihmees ennen/jälkeen kuvia kun alat poistaan! Tänne linkkiä.
- laseriin
elikkäs päädyin laseriin. koekäynnillä kävin jo,ei se niin paljoa sattunu ku pelkäsin. nyt kokeilivat tosiian vaan muutamasta paikasta muutamal eri tehol.
mutta paikat mistä kokeiltiin,niin ovat vaalenneet huomattavasti.jotenki näyttää ettei ehkä ihan 10 kertaa tartte siel käydä.
tuossa syyskuussa on sit ensimmäinen virallinen kerta kun kuva kokonaan käsitellään.
odotan jo kovin seuraavia tuloksia.pidän ihmisiä ajan tasalla :) - Kuvia vailla
laseriin kirjoitti:
elikkäs päädyin laseriin. koekäynnillä kävin jo,ei se niin paljoa sattunu ku pelkäsin. nyt kokeilivat tosiian vaan muutamasta paikasta muutamal eri tehol.
mutta paikat mistä kokeiltiin,niin ovat vaalenneet huomattavasti.jotenki näyttää ettei ehkä ihan 10 kertaa tartte siel käydä.
tuossa syyskuussa on sit ensimmäinen virallinen kerta kun kuva kokonaan käsitellään.
odotan jo kovin seuraavia tuloksia.pidän ihmisiä ajan tasalla :)Hieno homma jos tehos. Paljoko makso koekäynti ja missä? Puhuko ne mitää yleistä tosta operaatiosta, esim. itellä aika pieni kuva, vois kuvitella et koekäynnillä vois samantien koko kuvan vedellä (?).
Hyvä homma jos viittit pitää ajan tasalla, tästä aiheesta on netissä liian vähän tietoa! - taas....
Kuvia vailla kirjoitti:
Hieno homma jos tehos. Paljoko makso koekäynti ja missä? Puhuko ne mitää yleistä tosta operaatiosta, esim. itellä aika pieni kuva, vois kuvitella et koekäynnillä vois samantien koko kuvan vedellä (?).
Hyvä homma jos viittit pitää ajan tasalla, tästä aiheesta on netissä liian vähän tietoa!kävin helsingissä lecasy tattoo nimisessä tatuointi liikkeessä(saakoha nimee edes mainita,no meni jo)
koekerta maksoi 40 e ja sitten viralliset kerrat maksaa 150 kerta. multa ne ei tosiaan koko kuvaa käsitelly.
ei mitään yleistä suuremmin ihan samaa mitä oon netissä lukenu siinä juteltu.
mut pidän ajan tasalla kuin projekti etenee.
no miten on edenny??
- opki
Minkä näiköinen teidän tatuointi on heti laserin jälkeen? Itselläni oli sellanen ns. normaali valkoinen kerros ensin, mutta sen jälkeen tatuointi valahti punaiseksi, onko se ihan normaalia...?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2364115Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t472857Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401820- 1071738
Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus991711Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin161559Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e521530- 151470
Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1731447Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251252