mies kalautti pannulla

"pannulla oli poliisin mukaan aiemmin paistettu pihviä, mutta se ei ollut lyöntihetkellä enää kuuma." IL

Arkielon huuhaata :-)
5246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

..menee vaan hermo! :D

Äänestä

mutta mihin se pihvi lensi? Vieraissa se ukko oli kuitenkin yön juossut. Pihvillä voisi vielä viileänäkin olla jotain käyttöä.

Äänestä

Grillikiokin myyjä heitti paistinrasvat ryöstäjän päälle. Voro lähti karkuun. Ei mainittu, oliko rasva vielä kuumaa vai oliko jo jäähtynyt:-o

Äänestä

Sanonann mukaan voi ottaa pannuun. Ketähän tässä tilanteessa?

Äänestä

Kyllähän yleensä pannulla on aika kuumat oltavat. Ainakin jos asialla on sopivan salskea uros :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kbasa kirjoitti:

"pannulla oli poliisin mukaan aiemmin paistettu pihviä, mutta se ei ollut lyöntihetkellä enää kuuma." IL

Arkielon huuhaata :-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu