Leasing vai oma?

Kumpi kannattais teidän mielestä?
Ja onko näihin jotakin ehtoja, onko pakko olla hyvä tuloinen työssäkäyvä yksilö vai riittääkö osa-aika työ/opiskelu tms?
3381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Leasingiä et saa paitsi jos firma tarjoaa. Osari kaupassa vakituinen työsuhde on must. Pankkilainalla 2 henkilön takauksella saat auton ostettua, et muuten.

Äänestä
  • No nythän on jotakin niitä easyleasy juttuja, esim. Fiatilla tulossa ja muillakin on jo.. se on sit joku eri juttu, mutta sellainen kuitenkin et maksaa periaattees niinku vuokraa.

    Äänestä

Ei sun tarvi olla yksilö!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mie kirjoitti:

Kumpi kannattais teidän mielestä?
Ja onko näihin jotakin ehtoja, onko pakko olla hyvä tuloinen työssäkäyvä yksilö vai riittääkö osa-aika työ/opiskelu tms?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu