Karavaanari-

Olen jonkun aikaa vedellyt asuntovaunua, mutta nyt tuntuu siltä että vaihdan autoon. En ole kovin ihastunut vetoasioista, oliko jollain vinkkejä näiden matkailuajoneuvojen suhteen?
2337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vaihda autoon, tottakai! Pääset jopa liikkumaan sillä vaippapa kaupungin keskustoissa.Hankintameno on tietenkin huomattavan suuri n. 100 000 euroa.

Jos taas olet mökkeilijätyyppiä, hanki silloin kunnon mökki, äläkä tyydy köyhän miehen/naisen mökkeilyyn.

Äänestä

on se että minne laitat kaikki "kamat" kun nämä asuntoautot ovat aika ahtaita koska tuskin nyt sentään mikään 10m asuntoautoa ostat vaan varman siinä 6-6,5m ?

Minulla uusi asuntoauto 7,4m mutta ahdas silti kun olen tottunut vedellä pakettiautolla ja 6,2m asuntovaunu takana.

Mieli olisi tehnyt sellainen "takapaskahuusimalli" mutta silloin ei ole takatallia ja minne silloin laitat tuolit pöytä lepolasset grilli ym ym.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-vaunuilijatar kirjoitti:

Olen jonkun aikaa vedellyt asuntovaunua, mutta nyt tuntuu siltä että vaihdan autoon. En ole kovin ihastunut vetoasioista, oliko jollain vinkkejä näiden matkailuajoneuvojen suhteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu