Ei ole pitkään aikaan ollut

Joskus suomalaisia oli, ei enää.
On vain itsetunnottomien luimistelijoiden epämääräinen joukko.
2201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tällä jäsenyydellä tavoiteltiinkin!Tietynlainen kauko-ohjattu päätöksen teko,vailla kasvoja,sensuroidut pinnalliset uutiset,ym tiedottaminen,käsittämättömät kirjallisesti esitetyt EU byrokratiaan ja lakimuutoksiin liittyvät tekstit ja lopuksi häikäilemättömät ylimieliset,vastuuta kantamattomat,EU:n selän taakse pakenevat päättäjät...siinä eväät joilla kehittyy umpitollo,reaktiokyvytön kansakunta joka ei edes tiedä omaa etuaan,saatikka että osaisi keinot joilla se etu saadaan valtion politiikan selkärangaksi!

Äänestä
  • Poliittinen peli EU:ssa on vaan vähän isompaa kuin meillä täällä kotona.
    Minkäs teet näille kotoisillekaan pelureille.
    Parempi on sentään, että jotkut suomalaiset poliitikot ovat EU:ssa ulkomaanharjoittelussa niin saavat vaikutelmaa siitä mitä pelikentällä tapahtuu. Liikemiehiähän kyllä maailmalla liikkuu, mutta niillä on vaan mielessä osakkeenomistajien etu ja omat bonukset, ei Suomen etu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juhako kirjoitti:

Joskus suomalaisia oli, ei enää.
On vain itsetunnottomien luimistelijoiden epämääräinen joukko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu