EU:n lopullinen tavoite

Tässä kaikki pähkinänkuoressa. Video otettu dokumentista Zeitgeist. Suosittelen että katsot koko dokumentin.

http://www.youtube.com/watch?v=4PpMdTmVMpo

http://www.zeitgeistmovie.com/
3269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä Sinun pitäisi pystyä ilmaisemaan näkökulmaasi myös ilman sivustoa.
Olet todella oikealla asialla.
Joku sivusto on vain harhaa, jonka puitteissa elämme.

Äänestä
  • Olipahan taas karmeaa entisajan EU-politiikkaa nähtävänä. Kuinka 1944 Belgian vuoristokylissä sakssalaiset ja liittoutuneet tappoivat toisiaan kymmeniätuhansia ja tuhosivat infrastruktuuria.
    Ratkaisevana pelurina olivat yhdysvaltalaiset, eurooppalaiset kun eivät ilman tällaisia rauhoittajia päässeet sovintoon.
    Nyt siellä Brysselissä päin on käynnissä rauhanomainen yhteistyöprosessi.

    Äänestä

  • Teema-kanavalla kirjoitti:

    Olipahan taas karmeaa entisajan EU-politiikkaa nähtävänä. Kuinka 1944 Belgian vuoristokylissä sakssalaiset ja liittoutuneet tappoivat toisiaan kymmeniätuhansia ja tuhosivat infrastruktuuria.
    Ratkaisevana pelurina olivat yhdysvaltalaiset, eurooppalaiset kun eivät ilman tällaisia rauhoittajia päässeet sovintoon.
    Nyt siellä Brysselissä päin on käynnissä rauhanomainen yhteistyöprosessi.

    http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000036872071

    Synteettistä terrorismia ylläpitää siionistinen liike.

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Project_for_the_New_American_Century

    "Vuonna 1997 perustettu kiistanalainen think tank ajaa etenkin Yhdysvaltain maailmanlaajuisen sotilaallisen, taloudellisen, poliittisen ja moraalisen johtajuuden asiaa. PNAC:n jäseninä ovat vaikuttaneet esimerkiksi George W. Bushin veli ja Floridan kuvernööri Jeb Bush, varapresidentti Dick Cheney, entinen puolustusministeri Donald Rumsfeld, USA:n YK-suurlähettiläs John Bolton sekä Maailmanpankin pääjohtaja Paul Wolfowitz. Ryhmällä on siis vahvat siteet presidentti Bushin hallintoon. PNAC kannatti voimakkaasti Yhdysvaltain hyökkäystä Irakiin, ja ryhmän suosio onkin laskenut Irakin sodan kannatuksen mukana."

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Parasta uskoa kirjoitti:

Tässä kaikki pähkinänkuoressa. Video otettu dokumentista Zeitgeist. Suosittelen että katsot koko dokumentin.

http://www.youtube.com/watch?v=4PpMdTmVMpo

http://www.zeitgeistmovie.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu