Olen ihan huvikseni miettinyt usein että suuret terrori-iskut tapahtuvat päivinä jotka jäävät hyvin muistiin...esim:
Kennedyn murha (22/11)
WTC (11/9)
Lontoo (7/7)
Siinä vain muutama esimerkki ja siksi pelottaakin tulevat Olympialaiset jotka alkavat 8/8/08
Kisojen alkamispäivä olisi loistava paikka NWO:lle tehdä terrori-isku.
Skenaario voisi olla se että 8/8 räjähtäisi kisapaikkojen lähellä pommi jotk tappaisi esim USA:n urheilijoita. Tuntia myöhemmin kesken "Breaking News" LIVE-lähetystä räjähtäisi keskustan bussissa pommi joka tappaisi kisaturisteja. Koko maiilma olisi järkyttynyt.
Sitten tulee se legendaarinen vaihe...
"Teoista epäillään viittä Iranilaista miestä joilla epäillään olevan kytköksiä Al-Qaedaan"
Tämän tapauksen jälkeen USA hyökkäisi välittömästi Iraniin ja Kiinaalaiset saisivat tekosyyn vielä Diktatuurisempaan otteeseen.
(Todellisuudessa pommi-iskut suorittaisivat yhdessä (CIA, Kiinan Armeija ja Mossad).
...Ja vuosien ajan iskut tunnettaisiin "Kasikasina".
Kennedyn murha (22/11)
WTC (11/9)
Lontoo (7/7)
Siinä vain muutama esimerkki ja siksi pelottaakin tulevat Olympialaiset jotka alkavat 8/8/08
Kisojen alkamispäivä olisi loistava paikka NWO:lle tehdä terrori-isku.
Skenaario voisi olla se että 8/8 räjähtäisi kisapaikkojen lähellä pommi jotk tappaisi esim USA:n urheilijoita. Tuntia myöhemmin kesken "Breaking News" LIVE-lähetystä räjähtäisi keskustan bussissa pommi joka tappaisi kisaturisteja. Koko maiilma olisi järkyttynyt.
Sitten tulee se legendaarinen vaihe...
"Teoista epäillään viittä Iranilaista miestä joilla epäillään olevan kytköksiä Al-Qaedaan"
Tämän tapauksen jälkeen USA hyökkäisi välittömästi Iraniin ja Kiinaalaiset saisivat tekosyyn vielä Diktatuurisempaan otteeseen.
(Todellisuudessa pommi-iskut suorittaisivat yhdessä (CIA, Kiinan Armeija ja Mossad).
...Ja vuosien ajan iskut tunnettaisiin "Kasikasina".
Vastaukset 13
Vanhimmat
Taitaa olla jo liian uskaliasta koska sinäkin sitä odotat tulevaksi, tämä tapahtumaketju voisi paremmin alkaa kisojen päättäisistä.
Media pääsisi silloin tienaamaan enemmän, koska ne saisi sitä ennen raportoida myös kisat.. tätä minä odottaisin ja uskoisin että se Iraniin hyökkäys muistettaisi monesta muustakin kuin jostain kyseisestä päivämäärästä.
senkö takia ,kun siitä on niin paljon puhuttu. olipa kökkö aloitus...........huhhuijjaa.
...WTC-isku olisi tapahtunut esim 24.9 niin se ei olisi esim ollut psykologisesti niin vaikuttava. "Nine eleven" on esim Jenkkien hätänumero.
Ja tosiaankin "Nine eleven", "Ysi Ykstoista" ja "seiska seiska" ovat sellaisia mantroja joita on helppo toistaa.
Uskon että ettei isku vaan tapahtunut kyseisenä päivänä, vaan 11.9.2001 oli tarkkaan valittu päivämäärä. Eikä suinkaan Al-Qaeda kummitusten toimesta vaan ihan sieltä sisäpiiristä.
Ja mitä iste WTC-iskuun tulee niin siitä esitetyt viralliset "todisteet" eivät kelpaisi edes suomalaiselle käräjäoikeudelle.
huvikseni noita USA:n muita salamurhattuja:
Robert F. Kennedy : 6.6 (1968)
Martin L. King : 4.4.(1968)
- taidat Sinä asiaa turista.
"Millä tavoi 11.9 on
mielenjäävä?????? 30.7.2008 klo 19.30
senkö takia ,kun siitä on niin paljon puhuttu. olipa kökkö aloitus...........huhhuijjaa."
Voi helvetti :D:D:D:D:D:D Tuohan tunnetaan paremmin amerikkalaisessa kirjoitusasussaan, eli 911, nine one one. Tuohan on noista päivämääristä mieleen jäävin, kyseessähän on elokuvassa ja kaikkialla toitotettu USAn hätänumero. Vähän sama kuin ois Suomessa tapahtunut 11.2 vastaavaa. Mikä tuossa sitten oli niin huvittavaa, niin se oli halusi päästä dissaamaan vaikket itsekään kauheen siististi vedä.
911, ja Amerikassa päivämäärät merkataan toisin päin kuin meillä.
Okkultisti H.P Blawatsky puhuu kirjassaan Salainen Oppi vuodelta 1883 vapaamurareiden ja kabbalistien symboolisiata numeroista,
numerot 11 ja 7 ovat mainittuja.
luvut 11 ja 7 liittyy ja juontuu Blawatskyn mukaan hegsagrammista ja pentagrammista, näitä symbooleita vilisee myös lipuissa, rakennuksissa ym, sekä niiden osia, kolmioita.
Hegsagrammi koostuu ympyrästä sekä kuudesta rinnakkaisesta suorasta janasta 11, kertaa kolme 33, liityy jotenkin vapiksiin vai? erilaisia lukumääriä saadaan myös laskemalla kuvioiden muodostamia karsinoita yhteen.
Kaikki nämä vapiksien ja okkultistien tärkeät lukusarjat alkaa siis ympyrästä ja sen keskipisteen määrittelemisestä sekä ympyrän kehän erilaisilla jakoluvuilla.
Siis ei mitään huuhaata.
tekemään tuosta kirjasta edes pienen pientä referaattia tai jonkinlaista, hieman pidempää koostetta?
Takaan ja alleviivaan, että moni olis enemmän kuin kiinnostunut! =)
Kirja on ollut netissäkin joten jokainen voi sieltä tutkia, alussa selitetään pelkästään muinaista veedarunoutta.
Lukusarjoista, hegsagramista, pentagrammista on kirjassa erikohdissa pitkät pätkät enkä kirjan luettuani enää ihmetellyt mystisen luvun yksitoista esiintymistä niin monissa maailmanhistorian merkittävissä tapahtumissa, liekö numeroilla sitenkään muuta merkitystä kuin kusimerkki tietylle tahoille?
Pidin monista Blawatskyn ajatuksista mm, ajan ja maailmankaikkeuden olemuksesta joita hän kirjassaan esitti, mutta osa teksteistä olikin sitten jo melko lennokasta ja symboolista, kokonaisuus oli melko positiivinen ja optimistinen ottaen huomioon vuosisadan jollion kirja on kirjoitettu.
Sitä päivämäärää tarkemmin.
08.08.2008
Eeeei vaikuta kivalta.
20.08.2008 sen sijaan jo sopisi paremmin. Kisat on vielä menossa iloisesti.
Kumpanakaan tuskin mitään näemme.
Löisitkö vetoa asiasta? 100 euroani taskunpohjalta huutelee ettei avajaisissa pauku kuin ilotulitteet.
Viestini oli lähinnä spekulaatiota. Mutta tuo 8.8.08 päivämäärä pistää kyllä silmään.
No ens perjantaina sitten nähdään oliko NWO taas räjäyttelemässä ihmisiä koko maailman silmien edessä.
Motivaatio, tilaisuus ja keinot kyllä löytyisi.
Kelasin vaan että jos NWO pistäisi oikein kunnolla ranttaliksi Olympialaisissa niin maailmanhallituksen perustaminen vauhdittuisi kunnolla. Ja NWO:n sadistit ovat tunnetusti kärsimätöntä porukkaa.
Voin lyödä eurosta vetoa että paukkuu :D
jotain häpeninkiä on ennustettu päivälle 21.12.2012 hmm??
20.12.2012 kuulostaisi paremmalta.