HELSINKI:Rikas kaupunki.

Kaupungin virkamiehet kostaa nyt valtiolle kun yhteisöverotuotot meneekin valtiolle,joka jakaa ne liian "tasapuolisesti".Kaikista "menoista leikataan,etenkin terveydenhuollon alalla.Rahaa on,mutta sitä ei haluta käyttää.Näytetään valtiolle,että ollaan köyhiä.KYLLÄ=JÄRJELTÄÄN.
2144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tutustupa ensin H:gin talousarvioon ja kerro sitten missä ne kaikki rahat ovat. Helsinki on valtion epäoikeudenmukaisen yhtiöverontasausjärjestelmän takia ajettu talousahdinkoon, joka ei näytä helpottavan vielä pitkään aikaan. Tämän epäoikeudenmukaisuuden on myöntänyt jopa Maaseudun puolue joka myös kepuna tunnetaan, mutta mitään korjauksia ei silti ole luvassa.

Ehkä meidän stadilaisten pitäisi laittaa kaikille ulkopaikkakuntalaisille sisäänpääsymaksu stadiin, vaikkapa 100 e/ päivä.
T: "Helsingistä autonominen alue!"

Äänestä
  • Eristetään helsinki,vedetään piikkilanka ympärille niin ei tule maalaiset rikastuttamaan köyhien arkea.Voisin tulla kapoksi kurittamaan kurittomia helssingin tietämättömiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


RAHAHANAT KIINNI ? kirjoitti:

Kaupungin virkamiehet kostaa nyt valtiolle kun yhteisöverotuotot meneekin valtiolle,joka jakaa ne liian "tasapuolisesti".Kaikista "menoista leikataan,etenkin terveydenhuollon alalla.Rahaa on,mutta sitä ei haluta käyttää.Näytetään valtiolle,että ollaan köyhiä.KYLLÄ=JÄRJELTÄÄN.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu