poikien ympärileikkaus

Poikien ympärileikkaus aiotaan sallia suomessa.
Se on yleisen uskomuksen mukaan vain pieni nipsaisu.

Katsokaapa itse: http://video.google.com/videoplay?docid=-6584757516627632617&q=circumcision
8332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tuo oli joku outo juttu.Ympärileikkauksessa kosketaan vain esinahkaan, joka vedetään nopeasti erilleen ja leikataan.

Äänestä

-laitetaan kikkeli kiven paalle, ja sitten isolla kivella paalle.

Huom! =varottava ettei lipsahda ohi!

Äänestä

Ei tervettä ihmistä ole mitään syytä leikellä. Jos joku haluaa leikellä niin leikelkööt itseään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hartsa t kirjoitti:

Poikien ympärileikkaus aiotaan sallia suomessa.
Se on yleisen uskomuksen mukaan vain pieni nipsaisu.

Katsokaapa itse: http://video.google.com/videoplay?docid=-6584757516627632617&q=circumcision

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu