Miksi te palvottte ja puolustatte jatkuvasti profeettaanne?
ELLEN WHITEN TOTEUTUMATTOMAT UNET (YLI 2300) OVAT HÄNEN VALTANSA MERKKI PROFETIAN HENGESSÄ
Ellen Gould White = 666
sen nimen luku
Roomalaisilla numeroilla
eLLen goULD WhIte
LL VLD VVI
D 3*L 3*V I = 500 150 15 1 = 666
ELLEN WHITEN TOTEUTUMATTOMAT UNET (YLI 2300) OVAT HÄNEN VALTANSA MERKKI PROFETIAN HENGESSÄ
Ellen Gould White = 666
sen nimen luku
Roomalaisilla numeroilla
eLLen goULD WhIte
LL VLD VVI
D 3*L 3*V I = 500 150 15 1 = 666
Vastaukset 15
Vanhimmat
Koskapa kirkkosi ei opeta noin vaan näin
http://www.suol.fi/raamattunet/ilmes666.html
Luovu itse profeetoistasi.
ILMESTYSKIRJA SEN TODISTAA
Ilmestyskirja:
3:15 Minä tiedän sinun tekosi: sinä et ole kylmä etkä palava; oi, jospa olisit kylmä tai palava!
3:16 Mutta nyt, koska olet penseä, etkä ole palava etkä kylmä, olen minä oksentava sinut suustani ulos.
Palava adventisti pastori..hmm eräs nilkuttva pastori paloi himosta toisen adventtimiehen vaimoon, ja hänen gollegansa sanoivat: " Menkää naimisiin, miksi palaa himon tulessa"
Ja niin, adventtikirkon pastorit, jotka sanoivat: " Meillä on laki, ja lain mukaan, tämä toisen miehen vaimo naitettakoon pastorin vaimoksi, syntien välttämiseksi, koska pastori palaa himon tulessa, tähän toisen miehen vaimoon!
Ja muistosanoiksi he vihittyään hänet pastorin vaimoksi, sanoivat pastorille;:
" kaitse minun lampaitani ja ruoki minun karitsoitani" Ja siitä asti on tämä pastori ruokkinut toisen miehen karitsaa!
Ja pastori on julistanut adventtikansalle: " Seurakunnan kaitsija olkoon yhden vaimon mies....kerrallaan"
Tämä oli nyt sitten toinen kerta, ..kolmas kerta toden sanoo, ..kun tämä pastori heitetään helvetin tuleen kannattajineen,.. sillä Jumala tietää, että tulellakin on himonsa!
Oletteko koskaan kuulleet tulen sanovan: " Jo riittää"?? Mutta, onko Jumala koskaan sanonut Raamatun lehdillä? " Jo riittää"!!
On varmasti. Ja onko hän sanonut? : "Älä puhu minulle enempää tästä asiasta?"
On sanonut senkin . " Se, joka tietää mitä on tehtävä , eikä tee, se tekee syntiä"!!
Voisiko adventisti, joka tuntee Jumalan käskyt ja Jeesuksen uskon, ..kertoa mitä on tehtävä, jos lampaitten kaitsija yhtyy toisen miehen lampaisiin? Ja tahi katselee epäjumalaa??
http://www.svkn.fi/?sid=11
(Suuren neuvoston kokoonpano)
SE oli, nyt sitä ei ole,
mutta se on vielä tuleva.
Sanoo Ilmestyskirja
Lauantailaki tulee ja ajanlaskun
uusi alku vuodesta 1844
Mikset lukisi Raamatusta sinulle hyödyllistä kohtaa "Ja monta väärää profeettaa nousee, ja he eksyttävät monta." (Matt 24:11) ja antaisi tuon Raamatun avata sinun silmäsi näkemään, että Ellen White kaikkine Raamatun ja historian vastaisine eksytyksineen oli todellakin luopioeksyttäjä, väärä profeetta, jota pitää varoa kuin myrkkyä. Hänen opetuksensa ei tapa ruumista, mutta tappaa uskonelämän ja viettelee pois Jeesuksesta.
kieroilusi.
Jeesuksen vastaan?
Ilmestyskirja todistaa adventismin Babylonin portoksi.
Ai niinkö? Miltäs lähtien adventismi on maailmanlaajuinen valta, jota koko maailma seuraa? Milloin adventismi on saanut tulen lankeamaan alas taivaasta? Milloin adventismi on johtanut kaikkia maailman kansoja? Vähän rajaa tuohon sekoiluus!!!
Ensimmäinen tieto: Vain keskiajalla W laskettiin 10:ksi mutta meille se on tänä päivänä 5, joten laskun summa on 661.
Toinen tieto: Kyse on petovallasta, järjestelmästä ei henkilöstä.
"Kyse on petovallasta, järjestelmästä ei henkilöstä."
Adventismi on petovalta ja nimenomaan järjestelmä. Adventtiliike=liiketoimintaa.
Kirkkaimpana "kruununa" adventismissa loistaa nimenomaan Ellen White=666
ja hänen valheelliset profetiansa/kirjoituksensa, jotka antavat Jumalasta väärän kuvan, kuten saatanallakin on ollut aina tapana.
Eksytys on vielä kavalampi kun siinä on oikeaa ja väärää sekoitettuna toisiinsa.
Olet täysääliö.
Itse olet täysääliö, jos et näe jenkkilahkojen petosta.
Petomainen luonne näkyy kaikenlaisessa adventtikirkon toiminnassa.
Peto on vain puettu karitsan taljaan, jotta pedon luonnetta olisi vaikeampi havaita.