Milloin kirkko/uskovaiset

planeettain nimet pakanallisista kristillisiin?
5216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

>>>>Milloin kirkko/uskovaiset
muuttavat planeettain nimet pakanallisista kristillisiin?

Äänestä
  • Kristinuskohan on ansiokkaasti koittanut lantrata pakanalliset juhlat pois valtaväestöltä liimaalla näiden alunperin pakanallisten juhlien päälle uuden "Kristillinen juhla"-tarran. Kun pintaa vähän raaputtaa, niin kappas, ainakin joulun, juhannuksen ja pääsiäisen alta löytyy ehtä paganus-fiesta.

    Äänestä

  • Kristillisyydellä ei todellakaan ole mitään tekemistä planeettojen kanssa: Raamatun Jumala ei tiedä planeetoista tuon taivaallista, ovathan tähdetkin kiinni taivaan kannessa, teipillä kaiketi.

    Äänestä

  • UPDATE_7593888 kirjoitti:

    Kristillisyydellä ei todellakaan ole mitään tekemistä planeettojen kanssa: Raamatun Jumala ei tiedä planeetoista tuon taivaallista, ovathan tähdetkin kiinni taivaan kannessa, teipillä kaiketi.

    >>>Olet oikeassa, Kristillisyydellä ei todellakaan ole mitään tekemistä planeettojen kanssa: Raamatun Jumala ei tiedä planeetoista tuon taivaallista, ovathan tähdetkin kiinni taivaan kannessa, teipillä kaiketi.

    Äänestä

koko kööri taivaaseen?

Johan sitä on tässä odotettukin.

Jos noi pari miljardia jeesustelijaa lähtis nyt vaikka ensin, niin maapallolla olisi pienet mahkut jopa selviytyä:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muuttavat kirjoitti:

planeettain nimet pakanallisista kristillisiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu