Kaliforniassa korkein oikeus hyväksyi homoliitot ja parin päivän päästä alkoi salamointi, joskus jopa pilvettömältä taivaalta, mikä on harvinaista, näitä salamoita oli raportoidusti 30000. 1400 tulipaloa paloi samaan aikaan. Jumalan sanassa sanotaan, että homous on synti ja synnin tekemisellä on aina seuraukset. Toki homot tulee ihmisenä hyväksyä.
Jumalan mielipide homoliitoista
jpto
16462
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kas kummaa. Miksi jumala noin suuttui että ihan salamoi.. Maailmassa tehdään niin paljon syntiä ja vääryyttä, että luulisi koko maailman olevan yhtä salamamyrskyä. Miksi vain homoasian kohdalla sitten näin kävi??? Kaikenlaisia hörhöilyjä sitä kuuleekin.
paljon muutakin saastaa, Hollywood on täysin saatanan hallussa. Mutta jossakin se raja aina menee, ennenkuin Jumalan tuomio tulee ja uskon vahvasti siihen, että tuo raja ylittyi tässä homoliittojen sallimisessa.
Teidän hellareitten perusongelma on valehtelu, varsinkin sananjulistuksessa, siksi vaadin, että esität väitteellesi viitteet ja annat lähteet. Muutoin tuo joutuu samaan romukoppaan muiden hihhulointien kanssa.
Ja mitä tekemistä hellareilla on ylipäätään Raamatun kanssa, on pienempi synti olla homo kuin hellari, homot eivät tuhoa kirkkoa, Kristuksen ruumista, kuten hellarit harhaopillaan.
http://www.lasttrumpetministries.org/2008/August2008.html
Ja kuten näet uutiskirjeestä, lähde salamoinnille on nro.41 eli Associated Press, Jun. 30, 2008, by Scott Lindlaw, San Francisco, CA.
viimeisessä kappaleessa.
Tuollaista potaskaa löytyy mistä vaan. Jos siis sinulla on näyttää jonkun oikean uutistoimiston tms. lähde niin asiasta voisi keskustella. Tiedän teidän saatanalliset kytkoöksenne jenkkilään ja yritätte syöttää tuota pajunköyttä, mutta se ei uppoa oikeisiin kristittyihin.
en ole helluntailainen vaan kirkkoon kuulumaton.
Zeus?
Pikkusen vanhanaikaista, mutta menkööt nyt tämän kerran:)
vai jatkuuko se vielä? vai peruiko kalifornian oikeus päätöksensä? ja siitähän siis seurasi että salamointi loppui? vai eikö perunut ja salamointi siis jatkuu? vai loppuiko salamointi ja homoliiton jatkuvat?
lisäksi voisit kertoa, että mitä pahaa me suomalaiset ollaan tehty kun on ollut näin sateinen kesä? ei ole tullut kuin vettä vettä ja vettä koko kesän. niin että mitä pahaa me suomalaiset ollaan siis tehty?
ja metsäpalot tapahtuivat silloin kun ei oltu hyväksytty homoliittoja, joten salamointi varmaan oli taivaallisen tyytyväisyyden merkki. Nyttemmin taivaallinen ilakointi on rauhoittunut,koska kuulema taivaassa alkaa pikkuenkelien kouluvuosi nyt jo maanantaina.
siellähän tehdään syntiä 365 päivänä vuodessa,eikä yhtään salamaa koko kesänä?
Ukkosen jumalaa siis palvotte, te helluntailaiset. Olenkin kauan epäillyt, että teidän jumaluutenne on jokin muu kuin meidän kristittyjen Jumala. Hyvä, että kerroit.
homon huushollit paloivat?
parin päivän päästä alkoi salamointi, joskus jopa pilvettömältä taivaalta, mikä on harvinaista, näitä
Ei se näin mene. Jumala ei koskaan aiheuttanut mitään pahaa varoittamatta ensin ja silloinkin uskovat ehtivät paeta.
Tuollainen tulkinta on hömppää, hurmahenkiset lahkolaiset yleensä viljelevät sellaista.
Asiasta oli kerran kunnon kirjoitus Jehovan todistajien lehdessä ja siinä todistettiin raamatulla vääräksi tälläinen ajattelutapa, että yllättävät luonnonilmiöt ym johtuisivat ihmisten synneistä.
esim.ilman ja ympäristön saastuttaminen ja ahneus on johtanut ilmastonmuutokseen ja sitä kautta luonnon oikkuihin.Mutta ei tietenkään niissä yhteyksissä kuin jotkut mielessään kuvittelevat.
Jumala oli vain hiljaa. Ja hiljentyminen on alistumisen/myöntymisen merkki.
Lisäksi, Jumalahan olisi Kaikkivoipana estänyt moiset, miesRakkausliitot, jos ne nyt olisivat lain vastaisia :D