Pysäköikää ruutuun

Ruoholahden parkkihallissa sais melkoisen kokoelman, jos keräis kuvia miten sattuu pysäköidyistä autoista.

Miten se on niin vaikeaa pysäköidä merkattuun ruutuun. Ja saa sitä autoa siirtää, jos ei heti ekalla yrittämällä osu.

Kai ne pysäköijät ovat niin maalaisia, etteivät enää osaa pysäköidä ruutuun. Kotona on totuttu ajamaan keskelle pihaa tai peltoa.
6669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vähän joka talon parkkipaikalta näitä ruutuun osaamattomija kahjuja löytyy!

Äänestä

Kun yksi on ensin vienyt kaksi ruutua, niin seuraava joutuu pysäköimään puolittain väärään ruutuun ja sitten kun tämä ensimmäinen on lähtenyt seuraava katsoo, että onpas pöljästi parkkeerattu, mutta kun muualla ei ole tilaa on pakko laittaa puolittain vieriseen ruutuun ja niin tämä ketjureaktio jatkuu..

Äänestä
  • En yritäkään osua ruutuun (koska ovat liian
    pieniä), vaan ajan siten, että viiva jää
    keskelle autoani ja tällöin siitä seuraa minulle
    se etu, että seuraavat ajavat selkeesti irti
    autostani ja vältyn kolhimisilta molemmin puolin.

    Niin suuri tilanpuute ei ainakaan täällä
    pohjois-suomessa ole, että autot täytyy pinkata
    kuin A-neloset "iholle"!!!!!!

    Ja sakkoja ei "osuuskaupanhoitaja" tavastani
    kirjoita.
    Kauppojen parkkialueilla ainakin on mahdollisuus
    käyttää aivojaan.

    Äänestä

Kyllä minnoun aeto tatilaenen, vaekka pysäköenkin minne sattuu! Oun katoha tottunna pysäköemään kotona puu_Käpyläs isolle alalle. Elä sinä ruoholahtelaesköyhä valita!

Äänestä
  • Kuka väittää, että se kirjoittaja olis Ruoholahtelainen? Tyhmä!

    Äänestä

Löytyy niitä vastaavia jopa taloyhtiöiden omilta autopaikoiltakin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


agentti kirjoitti:

Ruoholahden parkkihallissa sais melkoisen kokoelman, jos keräis kuvia miten sattuu pysäköidyistä autoista.

Miten se on niin vaikeaa pysäköidä merkattuun ruutuun. Ja saa sitä autoa siirtää, jos ei heti ekalla yrittämällä osu.

Kai ne pysäköijät ovat niin maalaisia, etteivät enää osaa pysäköidä ruutuun. Kotona on totuttu ajamaan keskelle pihaa tai peltoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu