Taukoviikko

Hei!

Kysyisin kokeneemmilta kannattaako heti alkuun kun pillerit aloittaa jo syödä niin, että vähentää taukoviikkoa, ekan laatan jälkeen jo esimerkiksi. Vai sitten myöhemmin, esim. ensimmäisen kolmen laatan jälkeen vasta?
2154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suosittelen alussa noudattamaan normaalia rytmiä 21 päivää pillereitä, 7 päivää taukoa ja taas 21 päivää pillereitä, 7 päivää taukoa

Elimistöllä on ihan tarpeeksi sopeutumista pillereihin ylipäätään. Saat itsekin sen tuntuman, miten elimistösi reagoi pillereihin jne.

Äänestä
  • Mielipide kysymyksenä voisinkin sitten vielä esittää onko parempi pitää lyhyempi tauko aina vai syödä laattoja putkeen, kunnes alkaa tiputtaa ja ois hyvä pitää taukoviikko siinä välissä. Eli sen ekan 3kk jälkeen kun elimistö on tottunut pillereihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Hei!

Kysyisin kokeneemmilta kannattaako heti alkuun kun pillerit aloittaa jo syödä niin, että vähentää taukoviikkoa, ekan laatan jälkeen jo esimerkiksi. Vai sitten myöhemmin, esim. ensimmäisen kolmen laatan jälkeen vasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu