http://www.youtube.com/watch?v=zaKryi3605g&feature=related
Dawkinsille. Hehhehhee
Dawkinsille. Hehhehhee
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Uusi täällä?
Tuo pätkä on oikein mallikas esimerkki kreationistien kusipäisestä epärehellisyydestä. Tuossa Dawkins asiasta:
http://www.richarddawkins.net/forum/viewtopic.php?t=14255&start=0
Ja tuossa se viitattu Barry Williamsin artikkeli:
http://www.skeptics.com.au/journal/1998/3_crexpose.htm
Ja ihan sivuhuomautuksena: vaikka haastattelutilanne ja video olisivatkin rehellisiä (mitä ne eivät ole), niin entäs sitten? Vaikka Dawkins ei johonkin evoluutioliitännäiseen kysymykseen osaisikaan vastata, niin eihän se tarkoita sitä, että itse asia olisi väärä.
Ajatukset voi melkein lukea suoraan ilmeestä:
"Voi vittu, nää olikin kreationisteja. Heitänkö ne ulos heti vai koitanko jotenkin luovia tästä eteenpäin?"
Aikoinaan 150 vuotta sitten pantiin kaikkein tyhmin eli Darwin viemään evoluutioteriaa eteenpäin, kun muut eivät siihen kehdanneet lähteä.
Ja nyt sitten aikamme PELLE on tyhmä ja epärehellinen/masentava ateisti Dawkins joka pääsääntöisesti mokailee ja selittellee mokiaan!
Mistähän ihmeestä noitakin oikein sikiää?