Arvonsa...
Arvojohtajattaremme
näytti taas
11329
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Arvojohtajattaremme
Kirjoittanut: näytti taas 7.8.2008 klo 23.12
Arvonsa...
Onkohan Tarjalta alkanut terve harkintakyky pettää, kun hän asettuu Suomen hallitusta vastaan, joka on yksimielisesti valintansa tehnyt?
Tuo naisten suosiminen on menossa nyt pahasti suohon, jos ylipoliisimestaria jossain virka-autojutussa pikkumaisesti hiostanut Viljanen pannaan Tarjan tahdosta taas jatkamaan touhujaan!
perustaa. Nyt Halosen tekemisiä pitäisi seurata erittäin tarkasti, halvaantuneet ankat ovat vaarallisia.
Olipas temppu.
tässä nimitys kiistassa. Itsekkin annan Haloselle tukeni !
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200808078062665_uu.shtml
Jos Suomen kansa antaisi vieläkin 70% äänistään Tarjalle, olisi minun pakko pitää kansaamme hieman tyhmänä.
Usko, että kansan silmät ovat avautuneet ja kansa katuu viimekertaista valintaansa..
100 % kansan tuki...
miksei sitten demareilta...
Halonen on aina ollut öykkäröivä diktaattori, joka ei kunnioita eikä välitä muiden esityksistä tippaakkaan. Pääasia nimityksissä jaettaessa on demarien jäsenkirja.
pätevä syy erottamiseen = Ei se ole pätevä syy, jos henkilö on hoitanut tehtäväsä moitteettomasti. Presidentti käyttää sitä valtaa joka hänellä on. Ei yhtään enempää. Änkkä-Mattikin sen myöntää, mutta kaavailee jo Presidentin valtaoikeuksien kaventamista. Sekin onnistuu jos sellainen laki saadaan aikaan. Niinistökin, muistaakseni vastusti sellaista lakia.
Eihän haloska kestä sitä, että mamuilun toinen papitar ei enää olisikkaan hänen etäpäätteenään Sisäasiainministeriössä edesauttamassa Suomen alasajoa!
Onhan haloskan "arvot" jo nähty - ei punaisempaa voi olla!