Olisikohan kukaan reipas hampaidenhoitaja tietionen onko muuta hammassiltojen hammaslankaa olemassa kuin Oral-B:Super floss.Se on n.puolimetriä pitkä ja20cm paksumpi plakinpoistava osa,eli siis turhaa lankaa liikaa.Siis etsisin sellaista josta saisi pätkittyä kertakäyttöön sopivan pätkän.Olisi edullisempi käytössä em.maksaa noin 5-6€ 50 langan paketti.
Oral-B
2
567
Vastaukset
- vaihtoehtoja on
Niin, super floss on kyllä tehty erityisesti siltojen puhdisukseen ja siinä on paksumpi osa, joka on tehty superlonin kaltaisesta aineesta, mutta loppujen lopuksi käytössä tämä paksumpi osa kuitenkin venyy langan kaltaiseksi, siis miksi käyttää tätä kallista lankaa, kun tavallinen lankakin ajaisi saman asian. Tavallisen langan käyttöön tarvitaan siltaneula eli muovista tehty silmäneulan kaltainen viejä jolla lanka pujotetaan sillan alle. Tavallinen vahattu hammaslanka toimii hyvin ja tulee huomattavasti edullisemmaksi. Siltaneuloja on erilaisia ja niitä voi kysellä apteekeista.
- liikaa on
Oral-B:n Ultrafloss-lanka on tuota paksumpaa osiota, tosin siinäkin on katkomiskohtien välit aika pitkät, mutta mikä estää laittamasta puoliksi. Sillan alle "viejäneulalla" pääsee tosi hyvin. Tässä heikompi jäykkyys kuin Superflossissa, joten viejä helpottaa asiaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k374936- 823506
- 302953
- 612935
- 82757
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t552280- 391778
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….91700- 181691
- 161584