ÄLÄ KOSKAAN LUOTA ITÄISEEN NAAPURIIN

Venäjän toimet Georgiassa ovat kuin Ex Neukkujen toimet meidän pään menoksi marraskuussa 1939. Ei koira karvoistaan pääse eikä mikään oikeasti ole muuttunut,vaikka maamme johto niin uskookin!
3198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juuri noin ovat faktat tänäänkin!

Toivottavasti arvojohtajattaremme hämäämät kansalaisemme nyt näkevät tosiasiat oikeassa valossa!

Äänestä

älykkö. Teki Stalinin kanssa sopimuksen, että Venäjälle ei hyökätä. Mutta Stalini ei uskonut
ja miten kävi. Se on toi VENÄJÄ sellanen maa.
Ei leikitä sen kanssa.

Äänestä

Suomen karjalassa oli vuonna 1939 enemmistö Venäläisiä jotka kapinoivat Suomen valtiota vastaan. Suomalaiset sitten alkoivat pommittamaan näitä ihmisiä ja siitä sitten alkoi talvisota kun Neuvostoliitto hyökkäsi suomeen. Sellainen tarina tänä iltana ja sitten nukkumaan pojat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


TAAS NÄKYY TOTUUS kirjoitti:

Venäjän toimet Georgiassa ovat kuin Ex Neukkujen toimet meidän pään menoksi marraskuussa 1939. Ei koira karvoistaan pääse eikä mikään oikeasti ole muuttunut,vaikka maamme johto niin uskookin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu