Tulin just tanssimasta. Vaikka mitäpä se ketään kiinnostaa, kunhan ilmoitin.
dhimmille sanon vaan sen verran, että sinä olet noitten älyttömien sepustuksiesi kanssa ihan väärällä palstalla. Kun täällä sentään useimmat yrittävät puhua asiaa, niin sinä tunget noita käsittämättömiä liirumlaarumeistasi joukkoon, joista en ainakaan minä saa mitään tolkkua.
Sinulla tuntuu olevan elämäntehtävänä pilkata täällä kirjoittavia ateisteja. Miksi?
Et kannata tasa-arvoa, et uskonnonvapautta, etkä paljon mitään muutakaan.
Mitäs täällä on tapeltu?
6
384
Vastaukset
- e.k.v_
Eikös dhimmi ollutkaan objektiivinen tutkija...my ass? :D
- Rattiveivari
Ei täällä oikein edes tapella, olis ees jotain luettavaa yövuorossa, mutta ei kukaan tarjoa haasteita :)
- e.k.v_
Oletkos sitten joskus saanut jotain haastetta täällä? Siis ihan oikeaa?
- Rattiveivari
e.k.v_ kirjoitti:
Oletkos sitten joskus saanut jotain haastetta täällä? Siis ihan oikeaa?
Enempi (rehellisesti) kaipaisin helppoja syöttöjä joihin iskeä kunnon kierteisellä vastapallolla. Tai vain nauttia sivusta kun joku muu tekee niin :)
- Kössönöm
Minun kyllä täytyy nyt mennä nukkumaan. On varpaatkin ihan muusina, kun miltei joka tahdin tanssin. Paitsi jivet ja twistit.
Mitä funtsittavaa tässä nyt sinulle sitten yöksi keksisi.
En tiedä luetko kirjoja, mutta voisin kysäistä sellaista asiaa, että jos vaikka olisi kyseessä dekkari, niin millainen olisi kirjan ensimmäinen lause, joka saisi sinut jatkamaan pitemmälle.
Sanovat, että se ensimmäinen lause on se tärkein.
Sehän nyt on se kauhein synti,että ilmoittaa olevansa ateisti..mä jäin sellaiseen puristukseen useamman uskontokunnan taholta,ett järki meinasi lähteä ja taju kanssa..jotakin aivan hirvittävää ,ahdistavaa ja pelottavaakin.Oli käynnissä nähtävästi joku pelastusoperaatio..ja kuka ne pisteet saa kerätyksi jos saa minut käännytettyä.Siitä on nyt onneksi aikaa,nyt olen paljon vahvempi ja jos joku jotain lippusia ,lappusia alkaa tyrkyttelemään niin ei varmasti tule toista kertaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1602812Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105- 1121978
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li371564Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3701421- 871061