Mitäs täällä on tapeltu?

Kössönöm

Tulin just tanssimasta. Vaikka mitäpä se ketään kiinnostaa, kunhan ilmoitin.

dhimmille sanon vaan sen verran, että sinä olet noitten älyttömien sepustuksiesi kanssa ihan väärällä palstalla. Kun täällä sentään useimmat yrittävät puhua asiaa, niin sinä tunget noita käsittämättömiä liirumlaarumeistasi joukkoon, joista en ainakaan minä saa mitään tolkkua.

Sinulla tuntuu olevan elämäntehtävänä pilkata täällä kirjoittavia ateisteja. Miksi?

Et kannata tasa-arvoa, et uskonnonvapautta, etkä paljon mitään muutakaan.

6

384

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • e.k.v_

      Eikös dhimmi ollutkaan objektiivinen tutkija...my ass? :D

    • Rattiveivari

      Ei täällä oikein edes tapella, olis ees jotain luettavaa yövuorossa, mutta ei kukaan tarjoa haasteita :)

      • e.k.v_

        Oletkos sitten joskus saanut jotain haastetta täällä? Siis ihan oikeaa?


      • Rattiveivari
        e.k.v_ kirjoitti:

        Oletkos sitten joskus saanut jotain haastetta täällä? Siis ihan oikeaa?

        Enempi (rehellisesti) kaipaisin helppoja syöttöjä joihin iskeä kunnon kierteisellä vastapallolla. Tai vain nauttia sivusta kun joku muu tekee niin :)


      • Kössönöm

        Minun kyllä täytyy nyt mennä nukkumaan. On varpaatkin ihan muusina, kun miltei joka tahdin tanssin. Paitsi jivet ja twistit.

        Mitä funtsittavaa tässä nyt sinulle sitten yöksi keksisi.

        En tiedä luetko kirjoja, mutta voisin kysäistä sellaista asiaa, että jos vaikka olisi kyseessä dekkari, niin millainen olisi kirjan ensimmäinen lause, joka saisi sinut jatkamaan pitemmälle.

        Sanovat, että se ensimmäinen lause on se tärkein.


    • Sehän nyt on se kauhein synti,että ilmoittaa olevansa ateisti..mä jäin sellaiseen puristukseen useamman uskontokunnan taholta,ett järki meinasi lähteä ja taju kanssa..jotakin aivan hirvittävää ,ahdistavaa ja pelottavaakin.Oli käynnissä nähtävästi joku pelastusoperaatio..ja kuka ne pisteet saa kerätyksi jos saa minut käännytettyä.Siitä on nyt onneksi aikaa,nyt olen paljon vahvempi ja jos joku jotain lippusia ,lappusia alkaa tyrkyttelemään niin ei varmasti tule toista kertaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      42
      2998
    2. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      87
      2906
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      160
      2812
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      201
      2105
    5. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      112
      1978
    6. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      15
      1963
    7. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      50
      1579
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      37
      1564
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      370
      1421
    10. Gallup! Mitä kirjainta kaipaat ja rakastat?

      Etunimen eka kirjain? Aloitan V
      Ikävä
      87
      1061
    Aihe