Auto on katsastettu ja rekisteröity Suomen teille sekä verot on maksettu, eli vain ajoa vailla. Autoon on tehty ns. perushuolto(öljyt, tulpat, suodattimet, jäähdytysnesteet..) Jakohihna on vaihdettu 98tkm kohdalla ja aurauskulmat juuri säädetty/tarkistettu. Alkuperäinen huoltokirja ja korjausmanuaalikin löytyy (tosin japanin kielellä, eli ei kun opiskelemaan =). Autossa on hälytin kaukosäätöisellä keskuslukituksella sekä 2 avainta(toinen teetetty täällä suomessa).
Automaatti on 5 vaihteinen ja vaihtaa todella nätisti mutta napakasti eikä todellakaan jää miettimään, tämä siis hyvä vaihtoehto mukavuutta haluavalle tai vasemmalla kädellä vaihtamista epäröivälle, automaatti myös helpottaa oikealta ohjaamisen totuttelua huomattavasti. Automaatissa 1 ja 2 vaihteiden pakotukset sekä 3 vaihtamistoimintoa: Normaali, Sport ja Winter sekä vielä erillinen vaihteiden lukitusnappi millä saakin sitten kaiken ilon irti.
Pikku virejä löytyy myös:
Greddyn mallikohtainen välijäähdytinsarja(täysin uusi ja toimivaksi todettu)
Apexin Dual Funnel vapaavirtaussuodatin, uusi sekin.
Fujitsubon 3' CatBack putkisto, katilta taaksepäin sopivalla ulostulolla.
Katti vaihdettu keraamiseen paremmin virtaavaan(päästöt OK)
HKS:n ahtopaineensäädin konehuoneessa ja turbotimer sisällä ratin alla.
Sisusta on todella hyvässä kunnossa(ei kulumia yms) ja Skylinen omilla lattiamatoilla Räzön vaihdekepinnuppia ja alumiinisia poljinpintoja sekä Momon rattia lukuunottamatta.
Soittimena Clarionin 2 DIN kokoinen mankka kosketusnäytöllä(mallia Kallis), DVD-soittimella ja erittäin laajoilla liitäntämahdollisuuksilla(ipod, peruutuskamera yms yms..) sekä etupäähän asennettu Carpowerin preset erillissarja.
Uusi NMI BodyStyling:n Mystic etupuskuri(kuvassa), sekä jo entuudestaan sivuhelmat ja takapuskurissa pienet sivulevikkeet.
Alustana toimii Teinin korkeus/jäykkyyssäädettävä. Work Wheels Emotion CR-Kai vanteet 235/30 17' kumeilla, melkein uudet eli reilusti pintaa vielä.
so håt!!!
so håt ! ! ! !
1
952
Vastaukset
- jopas nyt
? tarinan kirjotit
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni821299Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2021088Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä631073Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais12999Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ162997Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä103963Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi68876Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍119791- 77725
Ihmeelliseltä pikkunaiselta....
Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t121724