laivaan? Eli onko olemassa retkeily/matkailuautoa, joka mahtuisi lauttojen henkilöautopaikalle ja samalla varmaan myös normaaliin autotalliin?
matkailuauto
henkilöautopaikalle
3701
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Matkailuautoissa tuskin on sellaista mallia, joka menisi henkilöautopaikalle laivaan. Retkeilyautoissa sen sijaan on ainakin Vw ja MB- mallit, joissa on nostettava katto. Eli ajon aikana katto on lähes normaalin korkuinen, mutta leirioloissa voi katon nostaa ylös ja seininä yläosassa on telttakangas tms ja kattona tietenkin se lasikuituosa. Varsin näppärä peli kesäkäyttöön, mutta talvella ei kyllä tarkene. Muistaakseni ainakin saksalainen Westfalia tekee sellaisia. Niitä näin aikanaan ulkomailla asuessani useita.
http://www.cs.rochester.edu/~jag/vw/gen/living.html
Tässä yleisnäkymä leirialueelta: http://westfalia.qc.ca/
Google, hakusana Westfalia, camping
nyt mihin pikku talliin mahdu.
ulko mitoiltaan normaalin farmari-auton kokoinen, eikä talliin mahdu? Taitaa sinulla olla aika pieni talli tai sitten tiedoissa puutetta