Tuli tuossa ajettua kolme kertaa yli sallitun rajoituksen taajama-alueella niin oliskohan kenelläkään minkäänlaista ajatusta koska olisi kortti mahdollista saada takaisin kun olen ensikertalinen ja mikä on sakkojen suuruus kun olen vielä opiskelija mut on tullu käytyvä lomilla töissä? rajoitus oli 30 km/h ja nopeus 96 km/h... hävettää kyllä ihan vitusti ja vituttaa armottomasti. Inssit ym. varmaan tulee uusiks kun en kerinny edes saada vielä sitä oikeaa korttia vaan oli paperi versio käytössä?
Törketä liikenneturvallisuuden vaarantaminen?
jaa-a....
6488
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
että tajuat nyt mitä nää keltaiset lätkät jossa mustia numeroita tarkoittaa?
Eikö olisi parempi matkustaa bussilla muutama vuosi? Ainakin lippis kannattais jättää kotiin niin ehkä nää liikennemerkit näkyisi paremmin.
Melkein satasta 30:n alueella on todella kusipäistä hommaa. Toivottavasti kortti on ainakin vuoden hyllyllä.
Mukuloiden paikka on pyörätiellä tai auton takapenkillä. Niin myös sinun.
En muuten osaa vastata, kuinka kauan kortti hyllyllä, kun ei 8v. kokemuksella ole vastaan tullu omakohtaista tapausta. Toivotaan että ikuisesti...antaa aikuisten hoitaa tuo autolla ajaminen jookosta
voit olla ilman kortti ainakin 10 vuotta, niin epäkypsältä vaikuutat.
Itsehan ajoin tossa puolivuotta sitten varusmiespalvelusken aikaan kun oli kovakiire inttiin satasen alueella 152km/h rikkeen nimi oli vakava piittaamattomuus ja liikenteen vaarantaminen.
Kortti oli hyllyllä 11 viikkoa. no siihen pituuteen vaikuttaa minkalainen keli, onko muuta liikennettä ym, ym.
Sinun kohalla kun ajoittaajamalla tuon nopeuden niin saat valmistautua että kortti on noin 6kk hyllyllä ja jos se rikkeen nimike kerran oli törkeä .
Niin kuulin että kaikki vaikuttaa siihen kun, kello oli jo yli puolen yön kun tuli ajettua ja yks auto vaan tuli vastaan ja muuta liikennettä ei ollu. pimeetä mut valaistu tie ja näkyvyys 100 % + kuiva tie