missä vois ola vika kun kaasupoltin palaa liian suurella liekillä.kokeiltu toisella paineensäätimellä ja poltin on vaihdettu,joissain kaapeissa on kuulema suutin polttimen liittimessä itte en ainakaan huomannut moista,ylläpito liekki on ok mutta kylmennys vaiheessa poltin pitää kohisevaa ääntä.
thetford jääkaappi n112
5
967
Vastaukset
- jkjkjkjkjkjjk
Yleensä suutin sijaitsee polttimen putken liitoksessa, siellä on sellainen kuppi-prikka jossa on itikanpillun kokoinen reikä.
- Hacienda
se suutin tipahtanut,kun/mikäli olet sen poltinrungon irrottanut siitä kupariputkesta.Jos näin on käynyt lopeta heti kokeilut ja vie pajalle!!!!Tulipalon vaara ja heti kova!!!
- kylmänen
Hacienda kirjoitti:
se suutin tipahtanut,kun/mikäli olet sen poltinrungon irrottanut siitä kupariputkesta.Jos näin on käynyt lopeta heti kokeilut ja vie pajalle!!!!Tulipalon vaara ja heti kova!!!
ongelma oli jo ennen polttimen vaihtoo sama.
mistä päätellen? Siitäkö pienestä kohinasta, vai? Mistä oikeasti päättelet liekin olevan liian suuri, itselläni on nyt uudessa autossa myös Thetford jääkaappi. Se ei tosin ole kovin iso vain sellainen lieden alle mahtuva mutta kyllä sekin kohisee eli liekin kuulee jos on hiljaista. Aiemmassa autossa en sitä liekkiä kuullut kuin ulkoa kuunnellen siitä alaritilästä vaan nyt taitavat rakenteet olla muuttuneet. Olen nyt käyttänyt noin 5 viikkoa tohisevaa jääkaappia eikä siitä ole varsinaista haittaa ollut.
- kylmänen
täytyy vielä tarkistaa onko mulle myyty oikee poltin kun thetfordin kaappeihin näyttäis olevan 3 eri varaosanumeroo polttimelle ja suutin taitaa olla siinä mukana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad591105- 42861
- 51641
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että315627Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän114604- 51598
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38595- 93590
- 56554
- 65514